• Rocznica Konstytucji 3 maja

• Dzień spadającego liścia czyli powitanie jesieni

23 września przy pięknej, słonecznej pogodzie, uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę, by powitać jesień. Chętnie rozpoznawali rosnące drzewa liściaste, obserwowali z zaciekawieniem odlatujące ptaki. Oczywiście wszyscy zbierali skarby, to zawsze najatrakcyjniejszy moment jesiennych spacerów. Nie zabrakło w lesie kasztanów, żołędzi oraz kolorowych liści. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna , deszczowa, zimna, ale piękna, ciepła i kolorowa.

• WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ

Jak co roku, w trzeci weekend września, , uczniowie klas I-III wraz z nauczycielkami, aktywnie włączyli się w akcję Sprzątanie świata, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. W tym roku odbywa się to pod hasłem ,, Wszystkie śmieci nasze są”. Odpady nie muszą kończyć jako ,, śmieci” na śmietnisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do ponownego ich wykorzystania. Część klas porządkowała teren wokół szkoły, pozostali zbierali śmieci w pobliskim lesie. Celem tej akcji było pozbieranie śmieci z naszego otoczenia , ale przede wszystkim zaszczepienie w uczniach potrzeby wspólnego dbania o dobro naszej planety.

• Program Laboratoria Przyszłości

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

• WAKACYJNE WSPOMNIENIA UCZNIÓW KLAS I -III

Ach, jak było fajnie na wakacjach!! Uczniowie z klas I-III bardzo chętnie dzielili się wspomnieniami wakacyjnymi. Dlatego postanowiliśmy zorganizować wystawę Wakacyjna fotka, dzięki której mogliśmy jeszcze raz powspominać letnie, zwariowane i beztroskie chwile spędzone z rodziną, z koleżankami, kolegami czy kochanymi pupilami. Każdy mógł przynieść zdjęcia z różnych zakątków Polski i świata.

• Uroczysta akademia pożegnania ósmoklasistów

24 czerwca 2021 r. to kolejny ważny dzień w historii naszej szkolnej społeczności. Podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy zakończyli swoją edukację w murach naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się „Polonezem” w wykonaniu absolwentów, a następnie, w podniosłej atmosferze, odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów.

• FIRST LEGO LEAGUE CHALLENGE

Uczniowie klas VI-VII: Karol Szlingier, Agata Bączkowska, Julian Adwent, Oliwier Bauman i Tomasz Kiełczyński pod opieką pana Macieja Kozerewicza wzięli udział 21.06.2022r w pierwszym turnieju FIRST LEGO LEAGUE CHALLENGE oraganizowanym w Szubinie. Uczniowie mieli za zadanie zbudować robota i tak go zaprogramować, aby wykonał zaplanowane na specjalnej macie zadania.

• II Bieg Żółwia

W ramach promowania chodzenia, biegania jako zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz formy dbania o własne zdrowie uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII pod opieką trzech nauczycieli: p. Magdaleny Zapiec-Maszek, p. Marty Zielińskiej i p. Joanny Komasińskiej już po raz drugi brali udział w Biegu Żółwia. Bieg odbył się 3 czerwca.

• Piknik klasowy

8 czerwca uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrali się na piknik klasowy do Ośrodka Wypoczynkowego w Wąsoszu. Pogoda dopisała. Spotkanie było niezwykle aktywne, obfitowało w rozmaite gry, konkurencje sportowe, tańce i śpiewy. Był to czas świetnej zabawy i odpoczynku, podczas którego nikt się nie nudził. Dziękujemy rodzicom za udział i zaangażowanie w organizację pikniku. Uczniowie na długo zapamiętają to spotkanie.

• Gabriela Dajnowska laureatką Ogólnopolskiego Konkursu

Gabriela Dajnowska – uczennica klasy 8a – przygotowała pod opieką nauczycielki języka polskiego, p. Moniki Kubiak-Antoszewskiej, pracę plastyczną stanowiącą przekład intersemiotyczny wiersza autorstwa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Elegia o chłopcu polskim” i zdobyła wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane”.

• Grand Prix Pomorza - Kujaw - Pałuk w Lekkiej Atletyce

4 czerwca na Stadionie Miejskim w Szubinie odbyły zawody w ramach Grand Prix Pomorza - Kujaw - Pałuk w Lekkiej Atletyce. Na starcie stanęło 200 zawodników.

Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie lokaty:

Kornet Jakub - III miejsce w biegu na 60 m i III m w rzucie piłeczką palantową

Kiełczyńska Lena - III miejsce w biegu na 60 m

• Ognisko integracyjne klas III

Nic tak nie integruje dzieci , jak wspólne spotkanie przy ognisku i zabawy sportowe. Korzystając z wiosennej , słonecznej pogody, klasa III a i III b wybrały się na wycieczkę do Brzózek. Tam, trzecioklasiści razem z panią Agnieszką i panią Asią na terenie obiektu ,, Sokołówka” piekli sobie na ognisku kiełbaskę , bawili się na polance, pograli w badmintona i oczywiście w piłkę nożną. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wycieczki , spacerkiem wróciliśmy do szkoły.

• II Gminny Rajd Rowerowy

Zapisz się na rajd rowerowy

Ruszyły zapisy na II Gminny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 26 czerwca br.Wystartujemy o godz.10:00. Start i meta rajdu – Rynek w Szubinie.Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety startowe będzie czynne w niedzielę 26 czerwca od 09:00 do 09:50.

ZAPI