• Świąteczne życzenia

okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim wiosennego optymizmu, rodzinnego spokoju oraz pięknych chwil spędzonych  z bliskimi przy świątecznym stole.

Dyrekcja, nauczyciele  i pracownicy
            Szkoły Podstawowej w Turze

• Pasowanie na czytelnika biblioteki

• 13 kwietnia 2022 roku w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami korzystania z biblioteki, zapoznali się z regulaminem obowiązującym w bibliotece. Pierwszoklasiści słuchali opowiadań przygotowanych przez starszych kolegów, odgadywali bajkowe zagadki oraz brali udział w licznych zabawach. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

• Wielkanocne Babeczki!!!

• W środę 13 kwietnia odbył się kiermasz Wielkanocnych babeczek i kartek świątecznych. Było smacznie, słodko i kolorowo. Zebraliśmy dla dzieci z domów dziecka 817,32zł. Dziękujemy wszystkim, szczególnie tym, którzy upiekli słodkości.

• Z wizytą w Pensjonacie Seniora w Rynarzewie.

• Z wizytą w Pensjonacie Seniora w Rynarzewie.We wtorek wolontariusze naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili  zaprzyjaźnionych seniorów z Rynarzewa. Wspólnie przygotowaliśmy pisanki i piękne stroiki świąteczne. Spędziliśmy czas w miłej, serdecznej atmosferze. Rozmowom nie było końca. Aż żal było wyjeżdżać. Na pewno jeszcze wrócimy.

• Dzień czekolady

• W kalendarzu świąt nietypowych najsłodszy jest Dzień Czekolady. Mleczna, gorzka, biała, z orzechami czy rodzynkami, wszystkie czekolady są pyszne. Uczniowie klasy III a i III b degustowali różne rodzaje tego smakołyku. Po jego skosztowaniu oblizywali się ze smakiem i pełni energii uczestniczyli w lekcjach.

• Uwaga! Nasza Szkoła w projekcie pn. „Szkoła aktywnych zmysłów – kontynuacja”

• Nie ma nic w umyśle, czego by przedtem nie byłoby w zmysłach”

Arystoteles

W tym roku nasza szkoła bierze udział w projekcie realizowanym przez Gminę Szubin, współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Szkoła aktywnych zmysłów – kontynuacja”.

Głównym celem projektu jest realizacja procesu indywidualizacji pracy z uczniem oraz wsparcie ucznia poprzez doposażenie sal do prowadzenia terapii integracji sensorycznej. Dzięki temu uruchomiono dodatkowe zajęcia, nauczyciele uczestniczą w szkoleniach doskonalących, a szkoła otrzymała profesjonalny sprzęt niezbędny do pracy z uczniami: podłogę interaktywną, maty oraz panele sensoryczne.

Zajęcia wzbogacone zostały o treści i ćwiczenia pozwalające odreagować emocjonalnie oraz nabywać nowe umiejętności w toku zajęć grupowych. Uczniowie uczą się rozumieć własne potrzeby, aktywizować się, koncentrować, odprężać i redukować napięcie emocjonalne. Zajęcia prowadzone są aktywnymi metodami przez panie: Małgorzatę Badzińską i Blankę Burkwicz. Podczas zajęć wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt zakupiony w ramach wsparcia dla szkół.

M.B.

• Śniadanie na trawie

• W tym tygodniu w ramach Światowego Dnia Zdrowia w klasach I-III odbyło się Śniadanie na trawie. Złe warunki atmosferyczne, niesprzyjająca pogoda nie zepsuły nam humoru i z uśmiechem zorganizowaliśmy ten piknik na sali gimnastycznej. O pożywne, zdrowe kanapki i sałatki zadbali oczywiście rodzice. Śniadanie na trawie było okazją do rozmowy o zdrowym odżywianiu, do integracji i spędzenia miło lekcji innej niż zwykle.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza-Hansa Christiana Andersena.

Dzień Książki dla Dzieci ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom. Jest okazją do licznych zabaw i spędzenia czasu w sposób kreatywny. To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych książkach, bohaterach literackich i wspólnie spędzić czas z książką.

W bibliotece szkolnej dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III brali udział w baśniowym spotkaniu. Uczniowie przenieśli się w świat baśni Andersena oraz brali udział w baśniowych zabawach. Zajęcia wywołały wiele emocji. Podczas spotkania humor dopisywał wszystkim. Zajęcia dla dzieci przygotowała p. Magdalena Maszek.

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci należy wspomnieć o kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.