• Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

• W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas nadchodzących ferii zimowych odbyły się spotkania z dzielnicowym st. asp. Damianem Ziółkowskim. Uczniowie utrwalili sobie zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, przypomnieli jakie przykre skutki towarzyszą wchodzeniu na kruchy lód, podczas zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni czy zbliżania się do nieznajomych osób lub zwierząt.

• PILNE !!! DOWOZY DO CHOBIELINA

• Szanowni Państwo.

Informuję, że od środy 24 stycznia do odwołania autobus szkolny nie będzie wjeżdżał do Chobielina z powodu nieprzejezdnej drogi.

Z poważaniem.

Paweł Wypych, dyrektor SP Tur

• Zabranie z rodzicami

W czwartek, 25.01.2024r., odbędą sie zebrania rodziców z wychowawcami klas.

O godzinie 16.00 dla klas 1-3, oraz o godzinie 17.00 dla klas 4-8.

• WSZYSCY ZNAMY KUBUSIA PUCHATKA

• Postać Kubusia Puchatka zachwyca dzieci na całym świecie. Ten sympatyczny miś ,,o bardzo małym rozumku, ale wielkim sercu” 18 stycznia obchodzi swoje święto. Dlatego właśnie w tym dniu, w świetlicy szkolnej dzieci zapoznały się z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku. W skupieniu wysłuchały fragmentów książki o przygodach Kubusia czytane przez uczniów klasy III. Wszyscy z zapałem kolorowali portrety tego uśmiechniętego, żółtego misia w czerwonej koszulce. Była to również okazja do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książki o tym uroczym misiu. Nie zapomnieliśmy o naszych przedszkolakach, im również przybliżyliśmy tę bajkową postać.

Przygody Kubusia i innych mieszkańców Stumilowego Lasu uczą nas akceptacji siebie i innych, takimi, jakimi jesteśmy. Bohaterowie opowieści pokazują nam , że przyjaźń stanowi bezcenną wartość. Mimo upływu lat książki i filmy o Kubusiu Puchatku cieszą się ogromną popularnością.

• Zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu

• Dnia 05.01.24r. Nakielskie policjantki asp. Zofia Wrzeszcz i st. post Wiesława Ambrozik z komendy w Nakle nad Notecią spotkały się z uczniami klas IV i VI. W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej przeprowadziły zajęcia dotyczące między innymi zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny niezgodne z prawem.

B.B.

• 22 grudnia 2023r. uczniowie klas 1-3 wprowadzili szkolną społeczność w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Wcielili się w postacie biblijne, wystawiając Jasełka. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty składały hołd Małemu Jezusowi. Całości dopełniła dekoracja- symboliczna, ale zarazem efektowna scenografia przenosiła widza do stajenki w Betlejem. Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Stroje, muzyka, kolęda grana na flecie przez uczniów, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie i nauczyciele. Po części artystycznej Dyrektor szkoły – P. Paweł Wypych pochwalił występ młodych artystów oraz złożył obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowywane z wielkim zaangażowaniem przez dzieci Jasełka będą raz jeszcze wystawione w naszej szkole 08 stycznia (tj. poniedziałek) 2024r. o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy:)

• ROZSTRZYGNIĘCIE I RODZINNEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

• Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs na szopkę, którego celem było zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych oraz rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej uczniów i ich najbliższych. Wyeksponowane przestrzenne prace dekorowały korytarz szkolny, wprowadzając świąteczny klimat.

Organizatorzy oraz Komisja Konkursowa oceniała ogólny wyraz artystyczny, nawiązanie do tradycji i tematyki bożonarodzeniowej, wkład pracy, pomysłowość.

Na konkurs zgłoszono 8 szopek.

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 22.12.2024r.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Julia Oszust klasa 1b

II miejsce – Filip Joachimiak klasa 1a

III miejsce – Alicja Lewandowska klasa 6

III miejsce - Lena Kiełczyńska klasa 5

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom pięknie wykonanych szopek oraz zachęcają do udziału w kolejnej edycji.

J.O.

• WYNIKI konkursu OZDOBA ŚWIĄTECZNA

• Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną. Wszystkie zgłoszone ozdoby były niezwykle pomysłowe i przygotowane z ogromną starannością. Komisja Konkursowa złożona z nauczycieli oraz pracowników szkoły z przyjemnością oglądała wszystkie dzieła. Każdy indywidualnie wyróżniał prace i przyznawał miejsca od I-III. Głosy zliczono.

A oto wyniki:

I miejsce - Szymon Woliński klasa 1a

II miejsce – Błażej Małecki klasa 1b

III miejsce – Kinga Franków klasa 2

III miejsce – Wiktor Małecki klasa 3

Wyróżnienia otrzymali:

Alan Kiełczyński klasa 1b

Filip Joachimiak klasa 1a

Nagrody zostały wręczone 22 grudnia 2023r.

Raz jeszcze GRATULUJEMY wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym.

Serdecznie DZIĘKUJEMY uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i wkład pracy.

J.O.