• Świetlica

• Godziny pracy świetlicy

Poniedziałek - Piątek

W czasie pobytu w świetlicy uczniowie znajdują czas na:

·        zajęcia plastyczne, czytelnicze,   umysłowe, ruchowe,

·        odrabianie lekcji,

·        zabawy grupowe i indywidualne.

Regulamin świetlicy

1.  Zachowaj ciszę w czasie odrabiania lekcji i zajęć świetlicowych.

2.  Zachowuj się bezpiecznie i kulturalnie korzystając ze świetlicy: nie  biegaj,  nie  krzycz,  nie  zachowuj  się  agresywnie  wobec kolegów, zwracaj się do wszystkich z szacunkiem, nie przerywaj innym, gdy mówią.

3.  Opiekuj się młodszymi kolegami.

4.  Informuj wychowawcę o każdym wyjściu ze świetlicy.

5.  Nie opuszczaj świetlicy bez zezwolenia nauczyciela.

6.  Stosuj się do poleceń wychowawcy świetlicy.

7.  Szanuj  gry,  sprzęt  sportowy  i  inne  pomoce  dydaktyczne  świetlicy.

8.  inne  pomoce  świetlicowe. Zwracaj  wypożyczone  gry,  sprzęt  sportowy  i

9.  Pomagaj w utrzymaniu porządku i czystości w świetlicy.

ZASADY OCENY ZACHOWANIA

1.    Każdy uczeń może otrzymać za swoje zachowanie w świetlicy ocenę pozytywną + (plus) lub negatywną – (minus).

2.    Plusa otrzymuje dziecko, które bardzo aktywnie uczestniczyło w zajęciach świetlicowych, pomagało wychowawcy świetlicy lub pozostałym dzieciom, było przykładem dla innych, zaprezentowało wzorową postawę.

3.    Minusa otrzymuje dziecko, które przeszkadzało w trakcie trwania zajęć prowadzonych przez wychowawcę lub złamało którykolwiek punkt z regulaminu.

4.    W trakcie jednego dnia aktywności uczeń może otrzymać nieograniczoną liczbę plusów i minusów.

5.    Za otrzymanie 5 plusów uczeń zostaje przez jeden dzień Królem lub Królową Świetlicy. W porozumieniu z opiekunem świetlicy planuje zabawy i zajęcia na czas swojego panowania. Za nieodpowiednie zachowanie opiekun może zdekoronizować Króla i Królową.

6.    Za uzbieranie 3 minusów uczeń otrzymuje oficjalne upomnienie na forum grupy.

7.    Po otrzymaniu przez ucznia 5 minusów opiekun świetlicy odbywa rozmowę z wychowawcą lub rodzicem ucznia na temat jego zachowania.

8.    Trzy plusy mogą usunąć jednego minusa.

9.    Osoba, która w ciągu semestru uzbiera najwięcej plusów otrzyma nagrodę.

10.  Zachowanie w świetlicy może być brane pod uwagę w końcowej ocenie zachowania formułowanej przez wychowawcę klasy.

11.  Plusy i minusy zostają odnotowane w przeznaczonym do tego zeszycie.

12.  Nazwiska pięciorga uczniów z największą liczbą plusów będą wpisywane na rankingową kartę TOP 5.