• Zakulany czwartek ósmoklasistów

          • Wszyscy wiedzą, że sport to zdrowie i doskonały element integracji młodzieży. Uczniowie klasy 8 wraz z opiekunami p. Magdaleną Zapiec-Maszek i p. Joanna Wach wybrali się do kręgielni Bowling Center w Bydgoszczy. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Współzawodnictwo i rywalizacja na czterech torach w rzucaniu ciężkimi kulami okazało się niesamowitą frajdą. Ta zdrowa rywalizacja a jednocześnie zabawa wciągnęła wszystkich uczestników wycieczki, było dużo śmiechu i okrzyków radości.

          • Wielki Turniej Harry Potter - Puchar Szkół

          • Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Harry Potter - Puchar Szkół. Eliminacje wewnętrzne odbyły się w szkole. W eliminacjach ogólnopolskich szkoła otrzymała dostęp do Quizu konkursowego, w którym laureaci etapu szkolnego zdobywali punkty. Quiz posiadał ograniczenie czasowe - od momentu odpowiedzi na pierwsze pytanie, uczniowie mieli godzinę, aby rozwiązać jak najwięcej zadań i zdobyć jak najwięcej punktów. Uczniowie znali wszystkie fakty i pamiętali najdrobniejsze szczegóły z książek o czarodzieju.

            W trakcie rozwiązywania Quizu emocji nie zabrakło!

            Laureaci konkursu:

            I miejsce: Julian Adwent,

            II miejsce: Wiktoria Lewandowska,

            III miejsce: Kalina Ińska

            Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

             

          • Spotkanie z policjantką

          • 21 marca klasę IV odwiedziła pani asp. Zofia Wrzeszcz. Policjantka omówiła wiele ważnych kwestii. Miedzy innymi bezpieczeństwo w sieci oraz czy osoby nieletnie podlegają odpowiedzialności prawnej. 

            B. Burkwicz 

          • Święto Liczby π

          • 3,14 to pierwsze trzy cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie, w tym także w naszej szkole. Termin nie jest przypadkowy - nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3.14.

            W naszej szkole uczciliśmy ten dzień przedstawieniem "Kłótnia liczb" oraz licznymi konkursami. Padł też rekord zapamiętania ilości cyfr po przecinku rozwinięcia liczby π, który ustanowiła Paulina Siódmiak. Wyrecytowała 79 cyfr rozwinięcia liczby π.

          • Plan Rekolekcji dla dzieci szkolnych w parafii Tur.

          • Środa 22.03.2023

            Godz. 9.00 - rozpoczęcie rekolekcji w Kościele dla klas 1-3

            Godz. 10.30 zakończenie

             

            Godz. 10.30 - rozpoczęcie rekolekcji w Kościele dla klas 4-8

            Godz. 12.00 zakończenie

             

            Czwartek 23.03.2023

            Godz. 9.00 - rozpoczęcie rekolekcji w Kościele dla klas 1-3

            Godz. 10.30 zakończenie

             

            Godz. 10.30 - rozpoczęcie rekolekcji w Kościele dla klas 4-8

            Godz. 12.00 zakończenie

             

            Piątek 24.03.2023

            Godz.10.00 - Msza Święta dla wszystkich klas.

            Godz.11.30 - zakończenie

             

          • Uczniowie naszej szkoły na Międzynarodowym Sympozjum „ Smartfon - wyzwanie naszych czasów”

          •  

            W dniu 3 marca uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w Międzynarodowym Sympozjum naukowo - edukacyjnym w Bydgoszczy pt ”Smartfon – wyzwanie naszych czasów”. Uczniowie pod opieką wychowawcy klasy VII – p. Małgorzaty Iwaniak i nauczyciela wspomagającego w kl. VII – p. Hanny Kaczyńskiej udali się autokarem na Politechnikę Bydgoską im. JJ. Śniadeckich. Organizatorem sympozjum była Centralna Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie. Współorganizatorzy to: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, Politechnika Bydgoska im. J.J. Śniadeckich, Fundacja Światło-Życie i Fundacja z Różą. Sympozjum objęte zostało patronatami medialnymi TVP Bydgoszcz, Radia PiK, Polska Press, Naszego Dziennika, portalu Katolicka Bydgoszcz i innymi. Patronat honorowy objął Minister Edukacji i Nauki.

            Międzynarodowe Sympozjum „Smartfon - Wyzwanie naszych czasów” jest kontynuacją corocznych, cieszących się dużym zainteresowaniem sympozjów poświęconych roli mediów i technologii w życiu społecznym, a w szczególności w wychowaniu młodzieży. Od wielu lat organizowane są konferencje popularno-naukowe mające na celu przybliżenie tematyki odpowiedzialnego korzystania z mediów – świata wirtualnego oraz zagrożeń z nich płynących. Ma to wpływ na życie rodzin, a w efekcie całego społeczeństwa. Bezrefleksyjne korzystanie z mediów przez młodzież i dzieci bardzo negatywnie wpływa na ich rozwój. Zjawisko to nasiliło się szczególnie w czasie pandemii.

            Konferencje kierowane były do tej pory do osób dorosłych: wychowawców, nauczycieli, rodziców, samorządowców. Konferencja „Smartfon - Wyzwanie naszych czasów” była pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce skierowanym również bezpośrednio do młodzieży – uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów. Politechnika Bydgoska im. J. J. Śniadeckich miała możliwość zgromadzenia na uczelni audytorium 500 osób – bardzo się cieszymy, że udało nam się znaleźć w tej grupie.

            Sympozjum trwało dwa dni. Pierwszy dzień konferencji ( w którym braliśmy udział) miał program edukacyjny, skierowany do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów, podczas gdy dzień drugi (4 marca 2023 r.) – charakter naukowy, adresowany do dorosłych odbiorców, w szczególności wychowawców, nauczycieli, rodziców i samorządowców.

            Po otwarciu sympozjum powitano wszystkich zacnych gości, organizatorów, współorganizatorów . Konferencję podzielono na 3 części:

            1 część - „Ryzyko i niebezpieczeństwo smartfonów dla zdrowia młodych ludzi” - przedstawił Prof. Manfred Spitzer

            2 część – „Prawo Jazdy Smartfonem” – poprowadziła p. Bogna Białecka

            3 część – „Organizacja pracy w życiu szkolnym” – Michał Talaga

            Zaproszeni mówcy, prof. Manfred Spitzer, Bogna Białecka, Michał Talaga przedstawili często niedostrzegane w życiu codziennym ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z KORZYSTANIEM Z TECHNOLOGII. Nauczyciele i wychowawcy uzyskali oparte na badaniach i doświadczeniach informacje o wpływie nowoczesnych mediów na rozwój psychofizyczny i społeczny młodych ludzi. Mamy głęboką nadzieję, że wiedza, którą uzyskali nasi uczniowie pomoże im mądrze wykorzystywać zdobycze techniki i unikać związanych z tym pułapek.

             

          • Na języku polskim bez nudy! Z wizytą na Olimpie! Twórczy sposób na lekturę? Dlaczego nie!

          • Poznając szkolne lektury odkrywamy świat, poznajemy obce kultury i tych, którzy żyli nawet wiele wieków temu.

            Zajęcia języka polskiego w klasie V: „Twórczy sposób na lekturę” były zachętą uczniów do czytania, poznawania literatury, a także wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla drugiego etapu edukacyjnego.

            Uczniowie klasy V właśnie w ten kreatywny sposób zdobywali wiedzę o mitach greckich, poznawali świat bogów i herosów. Każdy mógł obudzić w sobie potężnego bohatera, wcielając się w wybranego boga czy boginię i opowiedzieć o nich podczas olimpijskiej uczty.

            Piątoklasiści wykazali się nie tylko ogromnym zaangażowaniem, ale też pomysłowością. Wykorzystali swój talent oraz możliwości, jakie daje Internet i nowoczesne technologie. Prezentując efekty swojej pracy na forum klasy, kształcili umiejętność retoryki i autoprezentacji. To były wyjątkowe lekcje!

             

            Opracowanie: M. Badzińska

             

             

          • TYDZIEŃ Z OJCZYSTYM W NASZEJ SZKOLE!

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego.

            Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r.

            Święto służy promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

             

            Za nami Tydzień z Ojczystym edycja 2023 zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego – panią Monikę Kubiak – Antoszewską oraz panią Małgorzatę Badzińską

            we współpracy z panią Magdalena Zapiec – Maszek i panią Małgorzatą Iwaniak.

             

            Z tej okazji w dniach od 21.02.2023r. do 28.02.2023r. zorganizowano szereg zadań,

            do udziału w których zostały zaproszone klasy IV – VIII. Uczniowie poznali historię Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przyjrzeli się bliżej błędom językowym i znakom diakrytycznym, wzbogacili też swoje słownictwo o frazeologizmy. Ciekawym punktem tegorocznej akcji była Randka w ciemno z książką oraz spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej.

            Swoje umiejętności językowe uczniowie z przyjemnością sprawdzili … w sali gimnastycznej pod okiem nie tylko pań polonistek, ale również pań uczących wychowania fizycznego.

            Niesamowite emocje towarzyszyły właśnie podczas międzyklasowych potyczek językowych na sportowo o tytuł „Mistrza języka polskiego – edycja 2023”. Było dyktando biegane, spacer z językiem czy układanka dotycząca dzieł naszych laureatów Nagrody Nobla. Wszyscy ochoczo bawili się językiem a wspólna zabawa sprawiła uczniom wiele radości.

            Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali uczniowie klasy IV!!!

            GRATULUJEMY!

            Podczas akcji z ojczystym uczniowie poznawali tajniki języka polskiego oraz podjęli się wielu działań,

            które miały na celu pokazać, że z językiem polskim można się dobrze bawić.

             

            Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej atmosferze.

            Z tej okazji ogłoszone został też szkolne konkursy – wiersz o olimpijczyku, lapbook o Wisławie Szymborskiej, których wyniki poznamy pod koniec marca.

            ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!

            Zapraszamy też do obejrzenia relacji z tego święta w Galerii.

            Wszystkim uczestnikom Tygodnia z Ojczystym DZIĘKUJEMY! Zapraszamy za rok!

            Choć mamy nadzieję, że moda na piękny język ojczystym będzie w naszej szkole każdego dnia

            i na stałe zagości wśród naszej społeczności.

            M. Badzińska, M. Kubiak - Antoszewska

             

          • DZIEŃ KOBIET W KLASACH I-III

          • Uczniowie klas I-III radośnie obchodzili Dzień Kobiet. Chłopcy postarali się , aby tego dnia dziewczynki i panie poczuły się docenione i wyjątkowe. Nasi uczniowie zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni, byli grzeczni, uprzejmi, życzliwi. Z wielką elegancją składali życzenia, wręczali kwiatki, drobne upominki oraz laurki. Były wybory najsympatyczniejszych koleżanek oraz uwielbiana kolorowa wata cukrowa.

            O tym święcie pamiętał także Samorząd Uczniowski, który obdarowywał małe i duże kobietki pysznymi lizakami.

          • Gminny Logopedyczny Konkurs Recytatorski "WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI"

          • Dnia 6 marca z okazji  Europejskiego Dnia Logopedy, dzieci z naszej szkoły zostały zaproszone do udziału w Gminnym Logopedycznym Konkursie Recytatorskim "Wierszyki łamiące języki". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie. W konkursie wzięło udział troje dzieci przedszkolnych: Iga Malesa, Karol Heise, Aleksandra Ziółkowska oraz troje dzieci szkolnych: Małgorzata Niewinczany, Tymoteusz Tomaszewski, Jan Regent. Celem wydarzenia było umożliwienie dzieciom z zaburzeniami mowy i języka występu scenicznego, wzmocnienie motywacji do ćwiczeń logopedycznych oraz promocja poprawnej polszczyzny. Wszystkie dzieci pięknie reprezentowały naszą szkołę, odważnie i z dużą starannością recytowały wiersze, nauczone przez Rodziców i logopedę - Katarzynę Krajewską. Dodatkowo II miejsce Jury przyznało Idze Malesie z grupy "Motylki" wśród dzieci przedszkolnych. Ponad to  III miejsce otrzymał Tymoteusz Tomaszewski z kl. I wśród dzieci szkolnych. Serdecznie gratulujemy Dzieciom i ich Rodzicom, a Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. 

            Katarzyna Krajewska 

          • Dzień Tosta

          • 23 lutego klasa II obchodziła Dzień Tosta. Z przygotowanych produktów, każdy samodzielnie wykonywał kanapki, które później trafiały do tostera. Po  całej szkole unosił się smakowity zapach, który wabił starszych kolegów. Tosty wyszły przepyszne!

          • Dzień kota

          • 17 lutego uczniowie klasy II i III obchodzili Światowy Dzień Kota. Dzieci  przebrane za koty, oglądały filmy przyrodnicze, rozwiązywały zagadki, rozmawiały o swoich kotach, słuchały wierszy i piosenek o tych puchatych pupilach, oglądały śmieszne zdjęcia i filmiki z bohaterami dnia oraz poznały liczne rasy kotów.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
        • 52 384 52 14 sekretariat SP Tur 52 384 54 19 oddział przedszkolny przy SP Tur 451 173 427 opiekun dowozów
        • ul. Bydgoska 28 Tur 89-200 Szubin Poland
        • Sebastian Kopacki inspektor.rodo@gmail.com
        • /SPTur/domyślna
      • Logowanie