Zamieszczamy Wniosek_na_wyprawke_szkolna.doc
Wniosek na wyprawkę szkolną
Podział Klasy I
Zamieszczamy Podzial_klas_I.doc
Podział Grup 5-latki
Zamieszczamy Podzial_grup_5_latki.doc na rok szkolny 2014/2015
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2014/2015
Integracyjne ognisko w SP Tur
Ognisko, karaoke i mecz siatkówki…
Integracyjne ognisko w SP Tur – uczniowie bawili się razem z rodzicami.
W piątek 13 czerwca w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków uczniowie klas piątej i szóstej wspólnie ze swoimi wychowawczyniami Małgorzatą Badzińską i Małgorzatą Iwaniak po południu spotkali się w szkole na sportowo- filmowym ognisku integracyjnym, by wspólnie spędzić czas.
W tym roku do udziału w zabawie dzieci zaprosiły też swoich rodziców.
Impreza rozpoczęła się o godz. 17.00 oficjalnym powitaniem i złożeniem uroczystej przysięgi przez uczestników pikniku. Wielu emocji dostarczył mecz siatkówki, w którym to rodzice zmierzyli się z uczniami. Kolejną atrakcją okazało się wspólne przygotowywanie ogniska i radosne biesiadowanie. Był też czas gier i zabaw integracyjno – edukacyjnych oraz mecz piłki nożnej. Dziewczyny najlepiej bawiły się podczas karaoke.
Na zakończenie spotkania, tuż przed godziną 22.00 mnóstwo wrażeń i śmiechu zapewniło uczestnikom wspólne poszukiwanie skarbów.
Czas minął szybko, za szybko.
Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim naszym kochanym rodzicom, którzy bardzo się zaangażowali w organizację wspaniałego przedsięwzięcia i bez których to spotkanie nie byłoby tak udane. Dziękujemy!
Małgorzata Badzińska
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
9 czerwca odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015 oraz opiekuna SU. W demokratycznym głosowaniu udział wzięli uczniowie klas I – V. Komisja skrutacyjna przeliczyła oddane głosy:
Anflik Natalia
3
Hemmerling Zuzanna
4
Kamińska Zuzanna
1
Kwaśniewska Julia
1
Leppert Malwina
7
Leppert Martyna
4
Lisewska Natalia
6
Ostrowska Oliwia
5
Pikul Dominika
4
Przybył Amelia
0
Przybyszewska Julia
2
Rdesińska Weronika
1
Słoma Alicja
24
Stobierska Emilia
3
Stupaj Laura
16
Tomaszewski Michał
6
Wypych Blanka
31
Badzińska Małgorzata
7
Cichońska Ewa
6
Guzek Agata
15
Iwaniak Małgorzata
3
Kornalewicz Beata
26
Kozerewicz Maciej
11
Krajewska Katarzyna
4
Lis Tadeusz
18
Piasecka Agnieszka
12
Szymborska Angelika
5
Wach Joanna
1
Winiecka Joanna
0
Do zarządu weszły: Leppert Malwina Słoma Alicja, Stupaj Laura, Wypych Blanka. Z tej grupy uczniów wyłoniono:
- przewodniczący – Blanka Wypych – klasa V
- zastępca – Martyna Leppert – klasa V
- sekretarz – Laura Stupaj – klasa III
- skarbnik – Alicja Słoma – klasa II
Opiekunem została Beata Kornalewicz.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego, grono nauczycielskie oraz cała społeczność szkolna składa podziękowania wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy swoim zaangażowaniem oraz dużą pracą wnieśli wiele dobra w życie szkolne.
Dziękujemy:)
Drodzy uczniowie nabierzcie sił podczas wakacji, abyście mogli z jeszcze większym zaangażowaniem działać w Samorządzie Uczniowskim w przyszłym roku szkolnym.
Udanych wakacji!
Konkurs Języka Angielskiego
5 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze odbył się
III etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego THE BEST TEAM. W tym roku uczestniczyło w nim pięć szkół z gminy Szubin:
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie
- Szkoła Podstawowa w Turze
- Szkoła Podstawowa w Kowalewie- Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie
Uczniowie klas VI zaprezentowali tym razem piosenki o miłości. Solistów oraz zespoły do III etapu przygotowali opiekunowie:
-Ewa Strzyżewska- SP 2
- Karolina Donarska-Zawadzka – SP 1
- Angelika Ormańczyk-Szymborska – SP Tur
- Benedykt Hrynko- SP Kowalewo- Katarzyna Majda- SP Kołaczkowo
Występy wokalne oceniało jury w składzie:
pani Ewelina Kapsa - nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im S. Wyspiańskiego w Szubinie oraz pan Mariusz Zieliński- pedagog, założyciel i reżyser Teatru Meandry.III etap zakończył się następującym rezultatem:
1 miejsce- SP nr 2 w Szubinie
2 miejsce- SP w Kołaczkowie
3 miejsce- SP w Turze
4 miejsce- SP nr 1 w Szubinie
5 miejsce- SP w Kowalewie
Po podliczeniu punktów zdobytych we wcześniejszych etapach, końcowe wynikiIII Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego THE BEST TEAM 2014 przedstawiają się następująco:
I miejsce -Szkoła Podstawowa nr 2 w SzubinieII miejsce- Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie
IV miejsce- Szkoła Podstawowa w TurzeV miejsce- Szkoła Podstawowa w Kowalewie
Ogromne brawa i wyrazy uznania dla reprezentantów z wszystkich etapów konkursu, jesteście wspaniali! Do zobaczenia za rok!!!A.Szymborska
Kiermasz używanych podręczników
Od 16.06. do 24.06.2014 r. odbędzie się kiermasz używanych podręczników.
1. Kiermasz odbywać się będzie w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
2. Do sprzedaży przyjmowane będą wyłącznie podręczniki obowiązujące w naszej szkole.
3. Każdy podręcznik powinien zawierać metryczkę z następującymi danymi:
- imię i nazwisko ucznia sprzedającego podręcznik
- klasa, do której uczęszcza
- tytuł książki
Dodatkowo, na osobnej kartce należy oddać listę podręczników przeznaczonych do sprzedaży wraz z ceną książek.
4. Pieniądze za sprzedane podręczniki zostaną wypłacone uczniom 26.06.2014 r.
5. Uczeń może przekazać niesprzedane podręczniki do biblioteki szkolnej celem wypożyczenia innym uczniom.
Wielki sukces naszej szkoły
Wielki sukces naszej szkoły - myśliwi o ekologii i odznaka za zasługi dla łowiectwa dla naszej pani Małgorzaty Iwaniak!
Dnia 6 czerwca na zaproszenie pani dyrektor Marioli Nosal ,uczniów i nauczycieli naszą szkołę odwiedzili myśliwi z zaprzyjaźnionego Wojskowego Koła Łowieckiego nr 248 „SOKÓŁ” z Bydgoszczy, z którymi szkoła już trzeci rok realizuje PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNO – ŁOWIECKIEJ pt. „MYŚLIWI – DZIECIOM, DZIECI – ZWIERZĘTOM” pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego realizowanego w ramach PROGRAMU ODBUDOWY POPULACJI ZWIERZYNY DROBNEJ W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM.
Wizyta powiązana była przede wszystkim z dużym zaangażowaniem i ze znaczącymi sukcesami odniesionymi przez naszych uczniów w realizowanym programie w bardzo krótkim czasie. Przystąpienie szkoły do programu nastąpiło w roku szkolnym 2011/2012 i choć było to dopiero w drugim semestrze – uczniowie zajęli 3 miejsce w okręgu bydgoskim, a 7. w województwie. W roku szkolnym 2012/2013 był kolejny sukces - 1 m-ce w okręgu bydgoskim, a 3 m-ce w województwie.
Podczas wizyty myśliwi wzięli udział w happeningu ulicami Turu zorganizowanemu z okazji uroczystych obchodów „Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego ” i w II urodzinach drzewka kółka przyrodniczego „Turski Ekoludek” w ramach przypadających w dniach 1-7 czerwca „Dni Lasu i Zadrzewień”.
Przeprowadzili również spotkanie ogólnoszkolne z uczniami pt. „Myśliwi o ekologii”, podczas którego zwracali uwagę przede wszystkim na to, iż w Polsce brakuje świadomości na temat wkładu myśliwych w ochronę przyrody. Były też pokazy wabików na różne leśne zwierzęta, odgadywanie odgłosów zwierząt, ciekawostki z życia zwierząt i ochrony zwierząt zagrożonych .Tego dnia odbyły się też spotkania klasowe z przedszkolakami na temat łowiectwa i ekologii.
Na koniec spotkania przewodniczący Komisji Współpracy z Młodzieżą Szkolną - p. Jan Pawlak w towarzystwie myśliwych - p. Przemysława Korneta (przedstawiciela koła łowieckiego realizującego program z naszą szkołą) i p. Piotra Watola wręczyli naszej nauczycielce przyrody i szkolnemu koordynatorowi programu „Myśliwi Dzieciom, Dzieci Zwierzętom” – pani Małgorzacie Iwaniak przyznaną przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie odznakę za zasługi dla łowiectwa.
Małgorzata Badzińska
WIELKI FESTYN RODZINNY
Minął już rok od nadania naszej szkole im. Polskich Olimpijczyków. Właśnie z tej okazj 31.05.2014 r. odbył się WIELKI FESTYN RODZINNY z udziałem zaproszonych przedstawicieli władz lokalnych, sponsorów sztandaru, rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniów. Mieliśmy zaszczyt gościć m.in.: burmistrza p. J. Pogodzińskiego, dyrektora MZOiR - p. M. Nowickiego, sołtysów miejscowosci obwodowych szkoły - p. M. Krall i p. A. Kozłowskiego, przedstawiciela WKŁ nr 248 "SOKÓŁ" w Bydgoszczy p. J. Pawlaka oraz absolwenta naszej szkoły - P. S. Krajewskiego.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 1400 i trwała do 1900. Na naszych gości czekało mnósto atrakcji. Był m.in. kucyk, przejazdy bryczką, dmuchany zamek i zjeżdżalnia oraz liczne stoiska z rozmaitościam i róznymi smakołykami.Całość uświetniały wystepy naszych uczniów, zarówno tych najmłodszych, jak również tych najstarszych. Duzym zainteresowaniem cieszył sie pokaz talentów wokalnych i tanecznych.
Z okazji święta szkoły postanowilismy podkreslić wartosci sportu i zdrowia, co udało się m.in.: dzieki występowi pt. "Boliczy się sport" przygotowane przez naszych uczniów pod kierunkiem M. Badzińskiej i K. Krajewskiej oraz dzieki przeróznym zabawom i konkurencjom sportowym zorganizowanym przez M. Iwaniak i M. Kozerewicza.
Podczas uroczystości nastapiło też uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w różnych zawodach sportowych.Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna poprowadzona przez p. H. Pikul.
Rok z Polskimi Olimpijczykami w SP Tur
15.05.2014r. SP w Turze odwiedziła mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy – Otylia Jędrzejczak .
Odwiedziny związane były przede wszystkim z rocznicą nadania szkole imienia Polskich Olimpijczyków i zbliżającym się Świętem Patrona. Miały też na względzie promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
Najwybitniejsza polska pływaczka przeprowadziła krótki wykład na temat dążenia do celu. Tematem przewodnim była ich realizacja, pokonywanie przeszkód. Mistrzyni opowiedziała też uczniom o sobie, swojej drodze do sukcesu, blaskach i cieniach kariery sportowej.
Największą niespodzianką tego spotkania okazała się wizyta Pani Otylii w sali gimnastycznej i wspólne ćwiczenia z uczniami.
Zgromadzeni mieli okazję zdobyć autograf najwybitniejszej pływaczki, zrobić sobie z nią zdjęcie oraz porozmawiać.
Nie zabrakło również pytań ze strony uczestników spotkania.
Dla uczniów to był niezwykły zwykły dzień.
Małgorzata Badzińska
Wyniki rekrutacji
Informacje o wynikach rekrutacji znajdują sie w zakładce Komunikaty
Gminny Konkurs Matematyczny
30 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych. Do rywalizacji staneli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Szubin. 40 uczniów przez 60 minut zmagało się z zadaniami na poziomie klas czwartej, piątej i szóstej. W czasie kiedy komisja sprawdzała prace uczniów, konskursowicze poznali historię Huty Szkła w Turze, zwiedzając izbę pamięci "Szklanego Turu" mieszczącą się w świetlicy wiejskiej .
Wyniki konkursu na poziomie klasy IV:
I miejsce - Kornelia Kuśpa - SP Kołaczkowo
II miejsce - Szymon Adamczyk - SP Królikowo
III miejsce - Jakub Podczaski - SP Kołaczkowo
Wyniki konkursu na poziomie klasy V:
I miejsce - Paulina Sałek - SP Kołaczkowo
Tomasz Mróz - SP 1 Szubin
II miejsce - Aneta Pinkowska - SP Królikowo
III miejsce - Filip Brągiel - SP Królikowo
Aleksandra Tarbicka - SP Rynarzewo
Wyniki konkursu na poziomie klasy VI:
I miejsce - Dawid Gelert - SP 1 Szubin
II miejsce - Szymon Kluska - SP 2 Szubin
III miejsce - Jakub Masiak - SP 1 Szubin
Wizyta w Muzeum
9 kwietnia uczniowie klas V-VI zwiedzili Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. W trakcie lekcji muzealnej uczniowie pogłębili wiedzę o historii oręża polskiego. Uczniowie z zainteresowaniem przysłuchiwali się ciekawym opowiściom przewodnika o strojach i walkach polskich żołnierzy, począwszy od czasów Mieszka I, aż do współczesnych misji wojskowych.
OGŁOSZENIE
Dyrektor SP w Turze informuje:
1 kwietnia 2014 r. (wtorek)zajecia dydaktyczno-wychowawcze nie odbędą się w zwiazku z organizacją i przebiegiem sprawdzianu kompetencji w klasie VI.
Od 2 do 4 kwietnia (środa, czwartek, piątek) 2014 r. zajecia dydaktyczno-wychowawcze nie odbędą się w związku z organizacją REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH.
Rekolekcje odbędą się w godzinach:
2.04.2014 r. (środa) 1000-1130
3.04.2014 r. (czwartek) 1000-1130
4.04.2014 r. (piątek) 1000-1100
Dowozy uczniów zgodnie z grafikiem, lecz o 2 godziny później niż na 800)
Spotkanie z policjantem
" Dnia 25 marca odbyły się w szkole spotkania uczniów z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. W klasach I - III pani policjantka przeprowadziła pogadankę dotyczącą bezpiecznych zachowań w szkole i poza nią oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W kl. IV - VI pan policjant rozmawiał z uczniami o odpowiedzialności nieletnich w polskim prawie. Dziękujemy za te interesujące lekcje profilaktyczne. Organizatorem tych spotkań był Zespół ds. profilaktyki."
Spotkanie rodziców z Pedagogiem
" Dnia 20 marca odbyło się spotkanie dla rodziców, na które zaprosiliśmy znany i ceniony autorytet - Panią Czesławę Marciniak. Jest ona pedagogiem, specjalistą terapii uzależnień, trenerem interpersonalnym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, instruktorką programów profilaktycznych, socjoterapeutką i zastępcą dyrektora Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA. Tematem spotkania były: "Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży oraz sposoby ich przezwyciężania." Nasz gość w sposób otwarty i bezpośredni przekonywał rodziców, że więź dzieci z rodzicami jest najważniejszym czynnikiem chroniącym przez zagrożeniami. Jak budować dobrą i silną więź? Pani Czesława powołała sie na metodę Josha McDowella, podając, że kluczem do sukcesu jest 6 zasad w wychowaniu:
1. Akceptacja bezwarunkowa
2. Docenianie ( przewaga wzmocnień pozytywnych)
3. Okazywanie uczuć
4. Dostęność (poświęcony czas i uwaga)
5. Obliczalność (uczenie samokontroli i ponoszenia konsekwencji)
6. Autorytet
Cztery pierwsze skłądają sie na miłość, a dwie kolejne to wymagania.
Ważna jest kolejność. Przede wszystkim musimy kochać, a na drugim miejscu wymagać.
Pani Czesława Marciniak to osoba niezwykle komunikatywna i serdeczna, która dostarczyła nam wielu refleksji, przekazała pozytywną energię do pokonywania trudności, sprawiła, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci rodziców i nauczycieli. Dziękujemy.
Kasia Krajewska - organizator
Ogłoszenie
"OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH"
Drodzy rodzice dzieci przedszkolnych - zapraszamy do zapoznania się z załączonymi materiałami na temat gotowości szkolnej 6 - latków. Od września 2014 r. dzieci 6- letnie mają podjąć naukę w kl. I. Czy są na to gotowe? Bardzo interesujące informacje - czym jest owa gotowość szkolna oraz sposoby jej oceny przez rodziców zawierają załączniki autorstwa Izabeli Mańkowskiej i Małgorzaty Rożyńskiej - specjalistek terapii pedagogicznej. Wiele praktycznych pomysłów - jak w formie zabawy stymulować rozwój dzieci i przygotować je do podjęcia obowiązku szkolnego opublikowane zostały przez Wydawnictwo OPERON. Zapraszam wszystkich rodziców do zapoznania się i wykorzystania dla dobra dzieci.
pedagog szkolny - Kasia Krajewska
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca, jak nakazuje kalendarz astronomiczny, powitaliśmy WIOSNĘ!!! Tego dnia dzień zrównał się z nocą, która od tej chwili będzie coraz krótsza. Ten, kto jest znakomitym obserwatorem, wiosnę ujrzy , usłyszy i poczuje. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.
Na ten dzień uczniowie klas I-VI otrzymali do wykonania zadania, których realizacja sprawiła, że szkoła wypełniła się śmiechem i kolorowymi strojami. A oto one:w ubrać całą klasę w kolory wiosny,
w zgromadzić dane do Szkolnej Księgi Rekordów Guinessa (najdłuższe włosy w szkole, najkrótsze i najdłuższe imię z nazwiskiem, największy i najmniejszy rozmiar buta, najwyższy i najniższy uczeń w szkole, uczniowie „DOBRZE URODZENI”),
w wytypować po jednej osobie do bicia rekordu niespodzianki...
Zaczęło się od konkurencji sprawnościowych:
w wiosenne porządki,
w sadzenie kwiatków,
w układanie puzzli,
w strojenie tronu PANI WIOSNY,
Kolejnym etapem tej świetnej zabawy było założenie Szkolnej Księgi Rekordów Guinessa, do której informacje były zbierane przez kilka dni. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
SZKOLNA KSIĘGA REKORDÓW GUINESSA
Najdłuższe włosy:
Patrycja Bednarek 86 cm klasa IIb
Adrian Herzog 85 cm klasa V
Najkrótsze imię i nazwisko:
Jakub Kawa klasa IIb
Najdłuższe imię i nazwisko: 20 znaków
Aleksandra Twardowska klasa III
Aleksandra Makowiecka klasa V
Mateusz Wojciechowski klasa V
Magdalena Tomaszewska klasa VI
Największy rozmiar buta: 42
Bartosz Kulwas klasa IVa
Szymon Giersz klasa VI
Najmniejszy rozmiar buta: 28
Amelia Przybył klasa I
Patrycja Piwińska
Najwyższy uczeń : 172,5 cm
Aleksandra Makowiecka klasa V
Najniższy uczeń:
Amelia Przybył
„Dobrze urodzeni”
1 stycznia – Nowy Rok – Julia Jarosz
21 styczeń – Dzień Babci – Igor Bączek
22 styczeń – Dzień Dziadka – Patryk Jarocha, Dominika Pikul
28 styczeń – Urodziny Grubsona – Tomasza Iwańca rapera – Wiktoria Wiśniewska
21 marzec – I DZIEŃ WIOSNY – Kacper Bysiewicz
27 marzec – Międzynarodowy Dzień Teatru – Małgorzata Badzińska
10 kwiecień – katastrofa smoleńska – Zosia Wieza, Weronika Rdesińska, Beata Kornalewicz
16 kwiecień – urodziny Benedykta XVI – Zuzanna Łukowska
22 kwiecień – Dzień Ziemi – Sebastian Kotowski
3 maj – Święto Uchwalenia Konstytucji – Szymon Szlauderbach i Michał Tomaszewski
4 maj – Dzień Strażaka – Zuzanna Hemmerling
1 czerwiec – Dzień Dziecka – Marcelina Jarecka, Adam Herzog
8 czerwiec – Nadanie SP tur imienia Polskich Olimpijvczyków – Patrycja Twardowska
16 czerwca – urodziny piłkarza ręcznego Bartłomieja Jaszka – Konrad Zawidzki
26 sierpień - urodziny aktorki Bożeny Dykiel – Nicola Jankowska
1 wrzesień – Rocznica wybuchu II wojny światowej – Filip Miłkoś, Natalia Kończal
8 wrzesień - święto Brzózek – Patrycja Bednarek
11 wrzesień – atak terrorystyczny na Stany Zjednoczone – Klaudia Górska
30 wrzesień – Dzień Chłopaka – Malwina Kromrych
5 listopad – urodziny aktora Jana Nowickiego – Maksymiliam Woźniak
11 listopad – Święto Odzyskania Niepodległości – Paulina Goral
4 grudzień – Barbórka – Oliwier Kowalewski
25 grudzień – Boże Narodzenie – Ewa Cichońska
15 luty – urodziny Dody – Wiktoria Kończal
Pozostało już tylko przetestować osoby do bicia rekordów niespodzianek:
wnajszybsze zjedzenie ptysia z talerza, bez użycia rąk i w pozycji leżącej: Martynka Siódmiak z klasy III.
Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu:
w na najsympatyczniejszą dziewczynę – Laura Stupaj i Maja Kędziora,
w na najpiękniejsze serduszko – Zuzia Kamińska, Ala Słoma, Kornelia Chodor, Martyna Siódmiak
A jaka właściwie ta wiosna będzie? - z pewnością ciepła i radosna!
Tymczasem do zobaczenia za rok - kolejna WIOSNO, czekaj na nas!!!
21 marca, jak nakazuje kalendarz astronomiczny, powitaliśmy WIOSNĘ!!! Tego dnia dzień zrównał się z nocą, która od tej chwili będzie coraz krótsza. Ten, kto jest znakomitym obserwatorem, wiosnę ujrzy , usłyszy i poczuje. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.
Na ten dzień uczniowie klas I-VI otrzymali do wykonania zadania, których realizacja sprawiła, że szkoła wypełniła się śmiechem i kolorowymi strojami. A oto one:w ubrać całą klasę w kolory wiosny,
w zgromadzić dane do Szkolnej Księgi Rekordów Guinessa (najdłuższe włosy w szkole, najkrótsze i najdłuższe imię z nazwiskiem, największy i najmniejszy rozmiar buta, najwyższy i najniższy uczeń w szkole, uczniowie „DOBRZE URODZENI”),
w wytypować po jednej osobie do bicia rekordu niespodzianki...
Zaczęło się od konkurencji sprawnościowych:
w wiosenne porządki,
w sadzenie kwiatków,
w układanie puzzli,
w strojenie tronu PANI WIOSNY,
Kolejnym etapem tej świetnej zabawy było założenie Szkolnej Księgi Rekordów Guinessa, do której informacje były zbierane przez kilka dni. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
SZKOLNA KSIĘGA REKORDÓW GUINESSA
Najdłuższe włosy:
Patrycja Bednarek 86 cm klasa IIb
Adrian Herzog 85 cm klasa V
Najkrótsze imię i nazwisko:
Jakub Kawa klasa IIb
Najdłuższe imię i nazwisko: 20 znaków
Aleksandra Twardowska klasa III
Aleksandra Makowiecka klasa V
Mateusz Wojciechowski klasa V
Magdalena Tomaszewska klasa VI
Największy rozmiar buta: 42
Bartosz Kulwas klasa IVa
Szymon Giersz klasa VI
Najmniejszy rozmiar buta: 28
Amelia Przybył klasa I
Patrycja Piwińska
Najwyższy uczeń : 172,5 cm
Aleksandra Makowiecka klasa V
Najniższy uczeń:
Amelia Przybył
„Dobrze urodzeni”
1 stycznia – Nowy Rok – Julia Jarosz
21 styczeń – Dzień Babci – Igor Bączek
22 styczeń – Dzień Dziadka – Patryk Jarocha, Dominika Pikul
28 styczeń – Urodziny Grubsona – Tomasza Iwańca rapera – Wiktoria Wiśniewska
21 marzec – I DZIEŃ WIOSNY – Kacper Bysiewicz
27 marzec – Międzynarodowy Dzień Teatru – Małgorzata Badzińska
10 kwiecień – katastrofa smoleńska – Zosia Wieza, Weronika Rdesińska, Beata Kornalewicz
16 kwiecień – urodziny Benedykta XVI – Zuzanna Łukowska
22 kwiecień – Dzień Ziemi – Sebastian Kotowski
3 maj – Święto Uchwalenia Konstytucji – Szymon Szlauderbach i Michał Tomaszewski
4 maj – Dzień Strażaka – Zuzanna Hemmerling
1 czerwiec – Dzień Dziecka – Marcelina Jarecka, Adam Herzog
8 czerwiec – Nadanie SP tur imienia Polskich Olimpijvczyków – Patrycja Twardowska
16 czerwca – urodziny piłkarza ręcznego Bartłomieja Jaszka – Konrad Zawidzki
26 sierpień - urodziny aktorki Bożeny Dykiel – Nicola Jankowska
1 wrzesień – Rocznica wybuchu II wojny światowej – Filip Miłkoś, Natalia Kończal
8 wrzesień - święto Brzózek – Patrycja Bednarek
11 wrzesień – atak terrorystyczny na Stany Zjednoczone – Klaudia Górska
30 wrzesień – Dzień Chłopaka – Malwina Kromrych
5 listopad – urodziny aktora Jana Nowickiego – Maksymiliam Woźniak
11 listopad – Święto Odzyskania Niepodległości – Paulina Goral
4 grudzień – Barbórka – Oliwier Kowalewski
25 grudzień – Boże Narodzenie – Ewa Cichońska
15 luty – urodziny Dody – Wiktoria Kończal
Pozostało już tylko przetestować osoby do bicia rekordów niespodzianek:
wnajszybsze zjedzenie ptysia z talerza, bez użycia rąk i w pozycji leżącej: Martynka Siódmiak z klasy III.
Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu:
w na najsympatyczniejszą dziewczynę – Laura Stupaj i Maja Kędziora,
w na najpiękniejsze serduszko – Zuzia Kamińska, Ala Słoma, Kornelia Chodor, Martyna Siódmiak
A jaka właściwie ta wiosna będzie? - z pewnością ciepła i radosna!
Tymczasem do zobaczenia za rok - kolejna WIOSNO, czekaj na nas!!!
Noc w szkole
A jednak...To się działo naprawdę - w piątek 7 marca . Gdzie? W Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze. Noc w szkole, bo o tym mowa, pokazała placówkę z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami i pełną głową wiadomości, pojęć oraz informacji. Ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji poznając się nawzajem i integrując. W nocnej imprezie wzięło udział 17 uczniów z klasy II b pod opieką wychowawczyni Ewy Cichońskiej i Katarzyny Krajewskiej.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18.00. Pierwszym zadaniem było przygotowanie sali w której był kącik sypialniany. Następnie były gry edukacyjne, karaoke , zabawy zespołowe i zawody sportowe. Po godzinie 24.00 dla odważnych było polowanie na duchy, oczywiście to była tylko gra która wciągnęła nas na kolejną godzinę. Na zakończenie już w naszych śpiworkach rozpoczął się seans filmowy. Cisza nocna nastała ok. godz. 3.00. Nie przeszkodziło to jednak naszym bohaterom wstać już o godzinie 7.00, gdzie po śniadaniu wszyscy chłopcy wręczyli dziewczętom piękne tulipanki z okazji ich święta.Noc w szkole na długo zapadnie w pamięci drugoklasistów, a może kiedyś powtórzymy?
Cichońska E.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie