Dnia 29 września uczniowie klas 1-3 wybrali się na ścieżkę dydaktyczną w Białych Błotach. Wycieczka zaczęła się od spotkania z leśnikiem, który oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej. Pan leśnik ciekawie opowiadał o zwierzętach, roślinach leśnych, funkcjach lasu. Uczniowie mogli utrwalić wiedzę z zakresu warstwowej budowy lasu, z zaciekawieniem słuchały o zależnościach pokarmowych występujących w lesie. Dowiedzieli się jaką rolę odgrywa las w życiu człowieka. Chętnie skorzystały z sylwoterapii, wyszukiwały budek lęgowych i dziupli. Lekcja przyrody w naturalnych warunkach była dla uczniów atrakcyjną formą zdobywania wiedzy. Po ciekawej lekcji przygotowano dla nas ognisko i pieczenie kiełbasek. Z wycieczki wróciliśmy z upominkami; brelokami, sadzonkami drzew (w dniu naszej wizyty trwała ogólnopolska akcja SadziMY ,w ramach której leśnicy rozdają darmowe sadzonki), miłymi wspomnieniami oraz CENNĄ WIEDZĄ O LESIE.
Aktualności
Lekcja przyrody klas 1-3
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH I-III
30 września w klasach I-III obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Rodzice, nauczycielki i dziewczynki przygotowali dla kolegów moc życzeń i uśmiechów. Nie zabrakło prezentów i niespodzianek. Były medale, jojo, latarki, breloczki oraz słodycze , w tym uwielbiana przez wszystkich kolorowa wata cukrowa. W każdej klasie odbyły się wybory najsympatyczniejszego chłopca. W klasie I tytuł ten zdobył Józek Czubek, w klasie II Filip Malesa. Dziewczynki z klasy III a głosowały na Filipa Baranka, a z klasy III b wybrały Jakuba Speyer. Chłopcy byli bardzo zadowoleni, że tego dnia byli w klasach najważniejsi. STO LAT DLA NASZYCH CHŁOPAKÓW!
Dzień Jabłka świętujemy, te owoce chętnie jemy.
W ramach edukacji zdrowotnej 28 września uczniowie klasy II obchodzili Dzień Jabłka. Świętowanie zaczęliśmy od znanej wszystkim piosenki ,, Czerwone jabłuszko”. Na lekcjach dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o tych owocach, poznały ich budowę, wzbogaciły swoją wiedzą o ich walorach odżywczych i zdrowotnych. Nie mogło zabraknąć pracy plastycznej o jabłkach.
Na koniec wszyscy zajadali się pysznymi jabłuszkami z sadu pani Kingi.
Szkoły pełne talentów
Opłata za ciepły posiłek w szkole w miesiącu październiku
Opłata za ciepły posiłek w miesiącu październiku wynosi 161,50 zł (19 dni roboczych po 8,50 zł).
Dzień spadającego liścia czyli powitanie jesieni
23 września przy pięknej, słonecznej pogodzie, uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę, by powitać jesień. Chętnie rozpoznawali rosnące drzewa liściaste, obserwowali z zaciekawieniem odlatujące ptaki. Oczywiście wszyscy zbierali skarby, to zawsze najatrakcyjniejszy moment jesiennych spacerów. Nie zabrakło w lesie kasztanów, żołędzi oraz kolorowych liści. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna , deszczowa, zimna, ale piękna, ciepła i kolorowa.
WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ
Jak co roku, w trzeci weekend września, , uczniowie klas I-III wraz z nauczycielkami, aktywnie włączyli się w akcję Sprzątanie świata, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. W tym roku odbywa się to pod hasłem ,, Wszystkie śmieci nasze są”. Odpady nie muszą kończyć jako ,, śmieci” na śmietnisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do ponownego ich wykorzystania. Część klas porządkowała teren wokół szkoły, pozostali zbierali śmieci w pobliskim lesie. Celem tej akcji było pozbieranie śmieci z naszego otoczenia , ale przede wszystkim zaszczepienie w uczniach potrzeby wspólnego dbania o dobro naszej planety.
Program Laboratoria Przyszłości
O programie
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
Efektem tych prac jest kilkaset pozycji - od narzędzi po roboty edukacyjne.Katalog podzielony jest na elementy wyposażenia podstawowego (które szkoły będą musiały albo zakupić w ramach otrzymanego wsparcia albo zapewnić uprzednio w inny sposób) oraz dodatkowego (które może być swobodnie dobierane przez społeczność szkolną). Obecnie w skład wyposażenia podstawowego wchodzą:• Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)• Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami• Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)• Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).
Celem programu jest wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym. Co ważne, założeniem inicjatywy nie jest nauka zdalna. Laboratoria Przyszłości skupiają się na wyposażeniu, które służy przekazywaniu wiedzy w sposób innowacyjny, dając szkołom taką możliwość szczególnie podczas nauki stacjonarnej.
WAKACYJNE WSPOMNIENIA UCZNIÓW KLAS I -III
Ach, jak było fajnie na wakacjach!! Uczniowie z klas I-III bardzo chętnie dzielili się wspomnieniami wakacyjnymi. Dlatego postanowiliśmy zorganizować wystawę Wakacyjna fotka, dzięki której mogliśmy jeszcze raz powspominać letnie, zwariowane i beztroskie chwile spędzone z rodziną, z koleżankami, kolegami czy kochanymi pupilami. Każdy mógł przynieść zdjęcia z różnych zakątków Polski i świata.
Zebranie z rodzicami
Szanowni Rodzice
W czwartek 15.09.2022r. o godz. 17.00 odbędą sie zebrania rodziców z wychowawcami klas 1-8.
Zapraszamy
List Ministra Edukacji i Nauki
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się 1 września 2022 na boisku szkolnym.
Klasy 1 - 3, godz. 9.00
Klasy 4 - 8, godz. 10.00
Ogłoszenie MGOPS w Szubinie
Stypendia szkolne na rok szkolny 2022/2023
Uroczysta akademia pożegnania ósmoklasistów
24 czerwca 2021 r. to kolejny ważny dzień w historii naszej szkolnej społeczności. Podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy zakończyli swoją edukację w murach naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się „Polonezem” w wykonaniu absolwentów, a następnie, w podniosłej atmosferze, odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów.
Pan Dyrektor, podczas swojego przemówienia, skierował ciepłe słowa do wszystkich zebranych, dziękując za wspólne lata nauki, radości i trosk. Wraz z wychowawcami wręczył świadectwa ukończenia szkoły podstawowej uczniom oraz listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców. Uczennice klasy VIIIa Paula Bochat oraz Agata Pikul otrzymały tytuły „Ucznia Roku”, natomiast Kinga Nowacka oraz Martyna Krall odebrały nagrody w kategorii „Sportowiec Roku”.
Po zakończeniu części oficjalnej, nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII.
Kochani absolwenci! Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego dobrego. Wykorzystajcie jak najlepiej zdobytą wiedzę. Stawiajcie sobie ambitne cele. Niech młodzieńczy entuzjazm i ciekawość świata nigdy Was nie opuszczają. Miejcie odwagę i wytrwałość, by realizować swoje marzenia. Jesteśmy z Was dumni. Powodzenia w nowym rozdziale Waszego życia! Wszak każdy koniec jest przecież początkiem czegoś nowego…
Uroczystość zakończenia roku szkolnego
Harmonogram uroczystości zakończenia
roku szkolnego 2021/2022
Piątek 24 czerwca
Klasy I-III; godz. 8.45
Klasy IV-VII; godz.9.45
Klasy VIII; godz 11.00
List z okazji zakończenia roku szkolnego
FIRST LEGO LEAGUE CHALLENGE
Uczniowie klas VI-VII: Karol Szlingier, Agata Bączkowska, Julian Adwent, Oliwier Bauman i Tomasz Kiełczyński pod opieką pana Macieja Kozerewicza wzięli udział 21.06.2022r w pierwszym turnieju FIRST LEGO LEAGUE CHALLENGE oraganizowanym w Szubinie. Uczniowie mieli za zadanie zbudować robota i tak go zaprogramować, aby wykonał zaplanowane na specjalnej macie zadania.
II Bieg Żółwia
W ramach promowania chodzenia, biegania jako zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz formy dbania o własne zdrowie uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII pod opieką trzech nauczycieli: p. Magdaleny Zapiec-Maszek, p. Marty Zielińskiej i p. Joanny Komasińskiej już po raz drugi brali udział w Biegu Żółwia. Bieg odbył się 3 czerwca.
Fenomen biegu polega na tym, że uczestnicy mogą go realizować w dowolnym miejscu na terenie gminy Nakło nad Notecią. Warunkiem jest pokonanie dystansu 5 km lub 10 km. Uczestnicy dokonali pomiaru czasu oraz dystansu trasy na GPS. Oczywiście wybraliśmy dłuższy dystans! Pokonaliśmy trasę Tur - Urszulin - Potulice i marszobiegiem wróciliśmy z powrotem do szkoły. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu.
Piknik klasowy
- 3
8 czerwca uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrali się na piknik klasowy do Ośrodka Wypoczynkowego w Wąsoszu. Pogoda dopisała. Spotkanie było niezwykle aktywne, obfitowało w rozmaite gry, konkurencje sportowe, tańce i śpiewy. Był to czas świetnej zabawy i odpoczynku, podczas którego nikt się nie nudził. Dziękujemy rodzicom za udział i zaangażowanie w organizację pikniku. Uczniowie na długo zapamiętają to spotkanie.
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie