Aktualności
Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Chłopców
29 listopada w Szubinie rozegrano gminne zawody w piłce ręcznej chłopców (uczniowie klas IV-VI). Uczniowie naszej szkoły rozegrali 3 mecze:
SP 2 Szubin - SP Tur 4:6
SP Tur- Sp 1 Szubin 5:2
SP Rynarzewo - SP Tur 5:4
co ostatecznie uplasowało naszą szkołę na II miejscu.
Gratulacje!
Skład zespołu:
Park17
20 listopada uczniowie z klasy IV i V pod opieką p. Magdaleny Zapiec-Maszek, p. Małgorzaty Iwaniak oraz p. Agnieszki Pytel uczestniczyli w wycieczce do parku trampolin Park17 w Bydgoszczy.
To wyjątkowe centrum sportu oraz rozrywki jest idealnym miejscem zarówno do codziennych ćwiczeń, jak i do zabawy. Skacząc na trampolinach i pokonując przeszkody uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową. Wyskoki, podskoki oraz figury akrobatyczne, których próbowali kończyły się miękkim lądowaniem w basenie z gąbkami i sprawiły uczniom wielką radość. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój oraz wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.
Przedstawienie pt. " Szewczyk Dratewka"
27 listopada uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Szewczyk Dratewka” oparte na tekście Janiny Porazińskiej. Tytułowy bohater inscenizacji dzięki dobremu sercu i chęci niesienia pomocy innym potrafił pokonywać wszelkie przeszkody. Spektakl miał charakter edukacyjny przekazał uczniom ważne przesłanie: dobroć i odwaga pomagają zwyciężać zło i osiągać szczęście. Widzowie z wielkim zainteresowaniem śledzili losy dzielnego Szewczyka Dratewki, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Dzień kredki w klasach I-III
Dzień kredki to doskonała okazja , by uczniowie klas I-III na zajęciach plastycznych przy piosence,, Kolorowe kredki” i za pomocą kredek świecowych, ołówkowych czy pastelowych tworzyli przepiękne obrazki, by na koniec powstał jeden wielki, kredkowy rysunek.
Uczniowie bawiąc się, wyrażali swoje emocje i uczucia, a także rozwijali wyobraźnie i kreatywność.
TURNIEJ PLUSZOWEGO MISIA
Ale były emocje! W poniedziałek 25 listopada na sali gimnastycznej odbył się turniej sportowy z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Nasi sportowcy, uczniowie z klas I-III, dzięki ogromnemu zaangażowaniu, woli walki zgodnie z zasadą fair-play, świetnie bawili się i rozwijali swoją sprawność fizyczną. Każdy mógł się sprawdzić jako miś- siłacz, czy miś- koszykarz. Dużo śmiechu było podczas rysowanie misia z zasłoniętymi oczami. W zawodach nie było przegranych, wszyscy otrzymali batoniki Misie-Lubisie, ufundowane przez Radę Rodziców. Zmagania turniejowe zakończyły się wspólnym zdjęciem z naszymi kochanymi pluszakami.
Mój profil glebowy
Mój profil glebowy w słoiku, czyli nauka w praktyce. Uczniowie klasy 7 na lekcji geografii poznawali gleby występujące w Polsce. Przy pomocy dostępnych w domu materiałów powstały piękne profile glebowe w słoikach.
A.Pytel
Zapraszamy na drzwi otwarte
We wtorek, 26 listopada 2024, w godzinach 16.00-18.00, odbędą się w szkole "drzwi otwarte" dla rodziców i opiekunów uczniów wszystkich klas 1-8.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W ramach obchodów XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole została przeprowadzona ogólnoszkolna akcja edukacyjna, mająca na celu przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie brali udział w grach i zabawach utrwalających tabliczkę mnożenia.
IV SYMPOZJUM SZKÓŁ im. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW
2Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze, w składzie Dyrektor p. Paweł Wypych i nauczyciel wychowania fizycznego p. Maciej Kozerewicz, wzięła udział w IV Sympozjum Szkół im. Polskich Olimpijczyków, które odbyło się 30-31 października 2024 r. w Warszawie.
Organizatorem sympozjum było Towarzystwo Olimpijczyków Polskich, w skład którego wchodzą byli znakomici olimpijczycy: Mieczysław Nowicki, Kajetan Broniewski, Tadeusz Mytnik, Zbigniew Bródka, Tomasz Majewski i inni.
Konkurs Poezji Patriotycznej pt. „Moja Ojczyzna”. Przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Dnia 12 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej pt. „Moja Ojczyzna”, zorganizowany przez panią Julię Obrzanowską i panią Kingę Kmieć z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie to zgromadziło wielu utalentowanych uczniów z klas 1-3, którzy z ogromnym zaangażowaniem i szacunkiem zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności, oddając hołd Ojczyźnie poprzez piękne wiersze o Polsce, patriotyzmie i miłości do ojczystej ziemi. Wydarzenie to miało na celu nie tylko rozwijanie zdolności recytatorskich, ale także kształtowanie postaw patriotycznych wśród najmłodszych. Konkurs przyciągnął wielu uczestników, a jury miało niezwykle trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców. Po długich obradach udało się wyłonić laureatów:
Niezwykłe przygody "Kubusia Puchatka"
14 listopada uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Nakła nad Notecią na spektakl „Kubuś Puchatek”! Przedstawienie o przygodach sympatycznego misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu to piękna historia, która zachwyciła młodych widzów oraz nauczycieli. Wszyscy mogli przenieść się na chwilę do magicznego świata pełnego przyjaźni, przygód i humoru.
"Makaronowe trójkąty" na lekcji matematyki
Uczniowie klasy 5 na lekcji matematyki wykonywali "makaronowe trójkąty" . Celem lekcji było poznanie wiadomości o rodzajach trójkątów. Uczniowie samodzielnie wykonywali z makaronu spaghetti dany rodzaj trójkąta, następnie dyskutowali nad poprawnością wykonanych prac.
A. Pytel
Trzy razy „M”
1 października uczniowie klas 1-3 odwiedzili w Bydgoszczy, aż trzy miejsca:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, gdzie podczas swojej pierwszej wizyty w muzealnych progach zaciekawieni eksponatami oglądali, podziwiali i odkrywali tajemnice muzealnego świata. Dowiedzieli się; czym zajmuje się muzealnik? kim jest konserwator dzieł sztuki? oraz po co tak naprawdę istnieją muzea?
Pamiętamy… - spacer na cmentarz
Jest taki dzień w roku...
Kiedy refleksja w serce się wkrada, …
deszczowy zazwyczaj i zimny.
dzień...1-ego listopada.W poniedziałek 04.11.2024r., uczniowie klas 1b, 2b oraz 3 wraz wychowawczyniami wybrali się na cmentarz. Wyjście było dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój zadumy, wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma.
Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze przy Krzyżu.
Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy alejkami cmentarz, oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Uczniowie dbali o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
Opracowała: Julia Obrzanowska
#SzkołaDoHymnu
Uczniowie naszej szkoły o 11.11 śpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
„Szkoła do hymnu” to kolejna edycja akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewanie hymnu narodowego odbędzie się w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11
III miejsce w gminnych zawodach w mini-siatkówce chłopców
8 listopada w Szubinie rozegrano gminne zawody w mini-siatkówce chłopców (uczniowie klas IV-VI). Uczniowie naszej szkoły rozegrali 3 mecze:
SP 2 Szubin - SP Tur 2:0
SP Tur- Sp 1 Szubin 2:1
SP Kowalewo - SP Tur 2:0
co ostatecznie uplasowało naszą szkołę na III miejscu.
Gratulacje!
Skład zespołu:
Z wizytą ... u bogów greckich
Uczniowie klasy V wcielili się w role bogów greckich podczas zajęć historii, aby lepiej zrozumieć znaczenie bogów dla cywilizacji starożytnej Grecji.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bajki są idealnym tematem do wspólnej zabawy, a jednocześnie świetną okazją, by zachęcić uczniów do czytania, rozwijania wyobraźni i zdobywania wiedzy. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III rozpoznawali bajkowe postacie, tytuły bajek, słuchali fragmenty bajek oraz uczestniczyli w bajkowych zabawach, konkursach i quizach. Uczniowie z klas IV-VI przebrali się za różnorodnych bajkowych bohaterów i swoje kostiumy prezentowali podczas pokazu postaci z bajek. Dzieci wykazały się znajomością bajek, świetnie poradziły sobie z zadaniami, a wspólne zajęcia przyniosły wiele niezapomnianych wrażeń. Ten dzień był doskonałą okazją do zabawy i rozwijania
Spotkanie z dzielnicowym.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Szubinie sierż. szt. Piotrem Mrówczyńskim.
Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Funkcjonariusz rozmawiał z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przestrzegał również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjant zwrócił uwagę na bezpieczeństwo uczniów nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu.