Aktualności
Warsztaty w Muzeum
7 grudnia uczniowie klasy 1b pod opieką p. Julii i p. Blanki wybrali się do Szubina na warsztaty bożonarodzeniowe organizowane przez Muzeum Ziemi Szubińskiej. Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z muzeum, dlatego tego dnia dzieciom towarzyszyła ekscytacja i ciekawość. Uczestnicy podczas warsztatów rozwijali sprawność manualną i stworzyli piękne prace wykorzystując swoją wyobraźnię. Wszystkim towarzyszył dobry humor i radość z tworzenia ozdób. Po wyczerpującej pracy nadszedł czas na poznanie muzeum. Uczniowie wzięli również udział w lekcji muzealnej, oglądali wystawę zabawek z dawnych lat. To był miło spędzony czas w radosnej twórczej atmosferzeJ
SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2
Szanowni Państwo
Dyrektor Szkoły Podstawowowej Im. Polskich Olimpijczyków w Turze bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie w akcję Szkoły Pełne Talentów 2. Na koncie szkoły znalazły się 583 talenciaki. Nagrody właśnie dotarły do szkoły.
Dyrektor Szkoły, Paweł Wypych
Dowozy do Chobielina !!!
Szanowni Państwo.
Informuję, że od wtorku 12 grudnia do odwołania autobus szkolny nie będzie wjeżdżał do Chobielina z powodu nieprzejezdnej drogi.
Z poważaniem.
Paweł Wypych, dyrektor SP Tur
Poznaj Polskę- wycieczka do Torunia
W czwartek 7 grudnia 45 uczniów klasy I a, II oraz III uczestniczyło w wycieczce do Torunia, zrealizowanej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Nasz pobyt w Toruniu rozpoczęliśmy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum, to miejsce służy nauce i zabawie zarówno małym jak i dorosłym. W trakcie wizyty uczniowie poprzez badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np:działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy budowę ludzkiego ciała. Uczyli się tworzyć muzykę, korzystali z pracowni kreatywnej, przeprowadzali eksperymenty i mogli stać się na chwilę prawdziwymi naukowcami na warsztatach kreatywnych,, Najwięcej witaminy mają…”. Zabawa dostarczyła wielu pozytywnych emocji i poszerzyła ich wiedzę. Uśmiech nie schodził z twarzy naszych uczniów – „Wrócimy tu jeszcze raz”- zapewniali – „Na pewno”.
Spotkanie z Dzielnicowym
5 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie klas Ib i II z dzielnicowym Komisariatu Policji w Szubinie. Odbyła się prelekcja dotycząca bezpiecznego poruszania się po drodze do i ze szkoły, podczas podróży samochodem, jazdy na rowerze. Dzieci wykazały się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze.
Zapraszamy na "drzwi otwarte"
We wtorek, 5 grudnia 2023, w godzinach 16.00 - 18.00, w szkole odbędą się "drzwi otwarte" dla rodziców i opiekunów uczniów wszystkich klas 1 - 8.
Zapraszamy.
Wycieczka do Gniezna
Pod koniec listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek KADPOL w Gnieźnie.
Uczestnicy wycieczki poznali proces powstawanie szklanych bombek- wydmuchiwania, srebrzenia, malowania i zdobienia. Każdy uczeń otrzymał bombkę ze swoim imieniem oraz miał mozliwość zakupić dodatkowe ozdoby w firmowym sklepie.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
23.11 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, którego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. W tym dniu cała społeczność uczniowska przygotowała tańce życzliwości z podziałem na grupy wiekowe I – III oraz IV – VIII.
IMPREZA SPORTOWO- INTEGRACYJNA
27 listopada w naszej szkole odbyła się impreza sportowo- integracyjna TURNIEJ PLUSZOWEGO MISIA dla uczniów klas I-III.
Najmłodsi uczniowie wzięli udział w misiowych konkurencjach: Z łapki do łapki, Miś sprinter, Miś kelner. Wykazali się przy tym sprawnością fizyczną i dokładnością. W czasie zawodów uczniowie pamiętali o zasadach fair play, zdrowym współzawodnictwie.
Biżuteria Starożytnego Bliskiego Wschodu – na lekcji religii
Szóstoklasiści wykorzystali folię aluminiową, nitkę i koraliki.
Biżuteria Starożytnego Bliskiego Wschodu – na lekcji religii, wykorzystali folię aluminiową, nitkę i koraliki.
Inspirując się opisanym w Księdze Królewskiej Starego Testamentu, wydarzeniem odwiedzin królowej Saby u króla izraelskiego Salomona, o którym czytamy Biblii: „Również i królowa Saby, usłyszawszy rozgłos mądrości Salomona, przybyła, aby przez roztrząsanie trudnych zagadnień, osobiście się o niej przekonać”(1Krl 10,1),uczennice i uczniowie z klasy szóstej wykonali biżuterię, wzorując się na ozdobach kultury Starożytnego Bliskiego Wschodu.
Lekcja o bogach greckich
Uczniowie klasy V wcielili się w role bogów greckich podczas zajęć historii, aby lepiej zrozumieć znaczenie bogów dla cywilizacji starożytnej Grecji.
Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Szubinie
11 listopada wzięliśmy udział w gminnych uroczystościach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Szubinie. Nasza delegacja w składzie: Pani wicedyrektor Beata Kornalewicz, nauczyciel historii Pan Maciej Kozerewicz i poczet sztandarowy: Klara Głowacka, Eliza Waldon i Alan Pawlak uczestniczyła w okolicznościowej mszy dla Ojczyzny a następnie w złożeniu kwiatów pod pomnikiem.
Uczniowie klas V, VII i VIII dnia 17.10.23r. spotkali się z asp. Zofią Wrzeszcz oraz st. post. Wiesławą Ambrozik
Uczniowie klas V, VII i VIII dnia 17.10.23r. spotkali się z asp. Zofią Wrzeszcz oraz st. post. Wiesławą Ambrozik. Podczas spotkań z mundurowymi, rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci. Zagrożeniach, ale również o wykorzystywaniu Internetu do popełniania przestępstw i płynących z tego konsekwencji.
ŚWIĘTO WOLNOŚCI W SP TUR
Dla Niepodległej 2023
„Nie ma nic cenniejszego nad wolność”
13.11.2023r.w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości nauczyciele: Małgorzata Badzińska, Monika Kubiak – Antoszewska, Maciej Kozerewicz i Marcin Marecki zaprosili społeczność szkolną do wspólnego świętowania i zaproponowali szereg działań o charakterze patriotycznym.
Narodowe Święto Niepodległości
Jak co roku w naszej szkole włączamy się w obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
10 listopada 2023 roku, odświętnie ubrani i z przypiętymi kotylionami, najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się w sali gimnastycznej, aby poznać najważniejsze fakty ze smutnego okresu z historii Polski. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Pani Julia Obrzanowska, prowadząca spotkanie, najpierw pytała uczniów, co to jest wolność, niepodległość. Zebrani obejrzeli film, który przybliżył im wszystkie najważniejsze wydarzenia, wzięli udział w szybkim teście. Uczniowie, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie recytatorskim „Moja Ojczyzna” zaprezentowali swoje wiersze o Polsce. Na koniec tego spotkania w sali rozbrzmiały piosenki, zaśpiewane przez naszych wychowanków ,o naszym kraju i ludziach, którzy walczyli o wolność.
Konkurs na ,,Ozdobę z dyni” oraz ,,Jesienny kapelusz” został rozstrzygnięty.
Konkurs na ,,Ozdobę z dyni” oraz ,,Jesienny kapelusz” został rozstrzygnięty.
Dynia to bardzo smaczne, odżywcze warzywo, a jego pomarańczowy kolor wprawia w dobry nastrój. Jest niekwestionowanym symbolem Halloween. Dlatego w tym roku, Mały Samorząd Uczniowski postanowił z okazji święta dyni, zorganizować konkurs na ozdobą z tego warzywa, oraz drugi konkurs związany z jesienią ,,Jesienne nakrycie głowy”, które cieszyły się dużą popularnością w klasach 1-3. Prace konkursowe były przepiękne, wielobarwne, pomysłowe oraz kreatywne. Uczniowie klas starszych, uczniowie klas młodszych, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mieli nie lada wyzwanie, wybrać spośród tylu prac, trzy najbardziej wyróżniające się. Po długich obradach, przeliczeniu głosów zostali wyłonieni zwycięzcy:
Dzień zdrowej kanapki
6 listopada w naszej szkole uczniowie klasy trzeciej obchodzili Światowy Dzień Kanapki. Samodzielnie przygotowali śniadanie, które składało się z pięknych kolorowych kanapek, na których znajdowało się dużo witamin pod wieloma postaciami. Kanapki uginały się pod ciężarem samych zdrowych produktów. Uczniowie doskonale wiedzą, że zdrowo to nie znaczy nudno
Dzień postaci z bajek
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bajki są idealnym tematem do wspólnej zabawy, a jednocześnie świetną okazją, by zachęcić uczniów do czytania, rozwijania wyobraźni i zdobywania wiedzy. W poniedziałek 6 listopada uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Postaci z Bajek. To święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Tego dnia w każdej klasie czytano bajki, dzieci uczestniczyły w zabawach, rozwiązywały zagadkii rebusy. Dla uczniów była przygotowana prezentacja na temat tego święta. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na temat ulubionych postaci z bajek. Dzieci wykazały się znajomością bajek i baśni, świetnie radzili sobie z zadaniami, a wspólne zajęcia przyniosły wiele niezapomnianych wrażeń.
Spotkanie się dzielnicowym p. Damianem Ziółkowskim
W ramach działań profilaktycznych uczniowie klasy Ia i III dnia 27.10.23r. spotkali się dzielnicowym p. Damianem Ziółkowskim. Podczas spotkań, dzieci miały okazję rozmawiać o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, jak również i poza nią. Policjant omawiał zasady poruszania się po ulicy, chodniku, a także po drodze. Małym słuchaczom przypominane były numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy.