• Rocznica Konstytucji 3 maja
    • Dzień tańca
    • Pokaz mody ekologicznej "Eko-Moda"
    • Niebieskie Igrzyska
    • Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej
    • DZIEŃ SZALONEJ FRYZURY
    • Święto Teatru 2024
    • Pierwszy dzień wiosny w klasach 4-8
    • Klasa II na wycieczce w Lisim Ogonie
    • Dzień matematyki w klasach I-III
    • Dzień piegów
    • Szkolne SPA dla naszych małych kobietek
    • Przegląd wierszyków logopedycznych
    • Szkolny "Mam talent"
    • Walentynki
    • Dzień Pizzy
    • Warsztaty plastyczne "Para krajeńska. Zabawki naszych przodków"
    • Warsztaty dla klas I - III prowadzone przez Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią.
    • Międzynarodowy Dzień Puzzli, Łamigłówek i Gier Planszowych
    • Warcaby - Puchar Dyrektora
    • Czary i magia w bibliotece
    • Wycieczka do parku trampolin
    • Jasełka w naszej szkole
    • Aktualności

          • Światowy Dzień Futbolu

            Piłka nożna dla wielu z nas to nie tylko zwykła gra, ale styl i rytm życia. O popularności tej dyscypliny sportowej zadecydowała przede wszystkim jej uniwersalność i dostępność.

            Dnia 8 i 9 grudnia w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Futbolu odbyły się zajęcia sportowe z udziałem trenera z piłkarskiej szkółki Football Academy.

          • Akademia Pana Kleksa oczami czwartoklasistów

            Uczniowie klasy IV zainspirowani lekturą Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa” stworzyli z niezwykłą starannością i dokładnością wirtualne projekty (w różnych kreatorach, z czego najczęściej w popularnej grze komputerowej Minecraft) przedstawiające szkołę, do której uczęszczał m.in. Adaś Niezgódka, a nauczycielem był Ambroży Kleks. Nie zabrakło również tradycyjnych makiet tego budynku. Swoje prace uczniowie prezentowali podczas lekcji języka polskiego, chętnie opisywali swoje dzieła, a także dzielili się z pozostałymi osobami w klasie informatyczną wiedzą.

          • Ogólnopolski projekt edukacyjny „Powstańcy’44 – pamiętamy!”

            Klasa 7 i 8 wraz z nauczycielkami języka polskiego p. Małgorzatą Badzińską ip. Moniką Kubiak-Antoszewską oraz nauczycielem historii – p. Maciejem Kozerewiczem, a także opiekunem szkolnego wolontariatu p. Joanną Komasińską wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym, który odbywał się pod patronatem: Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej, a także Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

          • Polonistyczny kalendarz adwentowy

            Już od 1 grudnia uczniowie klasy 4 i 7 razem z nauczycielką języka polskiego –p. Moniką Kubiak-Antoszewską wspólne odliczali dni do Świąt Bożego Narodzenia, wykonując codziennie różne polonistyczne ćwiczenia, takie jak: wyszukiwanie wyrazów z trudnościami ortograficznymi, pisanie życzeń, ogłoszeń, zaproszeń lub wierszyków, a także wyszukiwanie środków poetyckich w kolędach.

          • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

            Wielokrotnie uczniowie klas I-III pokazali, że mają talent muzyczny. Dlatego Konkurs kolęd i pastorałek na stałe zagościł w kalendarzu ważnych wydarzeń w naszej szkole. We wtorek 13 grudnia mieliśmy okazję i ogromną przyjemność posłuchać naszych małych wokalistów. Uczniowie śpiewali kolędy, pastorałki i inne piosenki świąteczne. Jury miało niełatwe zadanie, by spośród 20 uczestników wyłonić tych najlepszych. Oceniano walory głosowe, interpretację utworu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Ostatecznie po zliczeniu punktów wybrano laureatów.

          • Wycieczka do Bydgoszczy

            8 grudnia uczniowie klas I-III tym razem ,będąc w Multikinie nie oglądali filmu, ale mieli okazję przenieść się do świata Nanibylandii i obejrzeć musical pt. ,,Piotruś Pan”. Spektakl o chłopcu, który nie chciał dorosnąć, dostarczył niesamowitych wrażeń. Po przedstawieniu czekała ich niespodzianka, spacer po Starym Rynku, gdzie odbywa się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Spacerując poczuliśmy już świąteczny, zimowy czas, bo z nieba leciały śniegowe płatki. Na rynku wszyscy podziwiali piękne dekoracje, wyroby rękodzieła, słodkości świąteczne, domowe przetwory. Oczywiście nie mogło zabraknąć zakupu ozdób bożonarodzeniowych i prezentów dla najbliższych.

          • Mikołajki na języku polskim

            6 grudnia to wyjątkowy dzień w roku, na który czekają szczególnie dzieci. Dlatego chcąc umilić uczniom klas 4-8 mikołajki nauczycielki języka polskiego – p. Małgorzata Badzińska i p. Monika Kubiak-Antoszewska przygotowały dla nich niecodzienne lekcje, podczas których uczniowie pracując w grupach zmierzyli się ze świątecznymi zadaniami, które polegały na podarowaniu bohaterom literackim adekwatnych do ich potrzeb prezentów, wyszukiwaniu w kolędach odpowiednich części mowy, kodowaniu wyrazów zawierających trudność ortograficzną, a także rywalizowali w literackich quizach w aplikacji Kahoot.

          • Andrzejki w klasie II

            Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W przeszłości wróżby traktowane były bardzo poważnie i uczestniczyły w nich wyłącznie dziewczęta. Z czasem jednak andrzejkowe wróżby stały się przede wszystkim zabawą, traktowaną na wesoło i z humorem. Kultywując tę tradycję, 30 listopada w klasie II zorganizowano zabawę. Były tańce przy ulubionej muzyce, wróżby, konkursy oraz słodki poczęstunek. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

          • Noc w szkole

            Jak miło czasem oderwać się od nauki i spojrzeć na szkołę z innej strony. Noc w szkole to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu i umacnianie więzi w zespole klasowym. Taką przygotowaną atrakcję mieli uczniowie klasy 8 w noc z 18 na 19 listopada. Część Nocy w szkole uczniowie spędzili na wspólnej zabawie ze swoimi rodzicami. Pierwszym punktem spotkania były rozgrywki sportowe z udziałem rodziców.

          • Konkurs biblioteczny „Zakładka do książki”

            Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowany został konkurs na najładniejszą zakładkę do książki. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci książką, rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych oraz rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci.

            Laureaci konkursu:

            Przedszkole

            I miejsce: Maja Kiełczyńska „Motylki”

          • Zimowe zabawy na śniegu - klasa II

            Zima, zima, zima, pada, pada śnieg… Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo! Dlatego też uczniowie klasy II oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca. Takie wyjście z sali lekcyjnej to świetna rozrywka i wielka frajda dla dzieci, ale także promocja zdrowego stylu życia.

          • „KOLOROWE KANAPKI” – im bardziej kolorowo, tym bardziej zdrowo

            Na zajęciach wych. fiz. uczymy się wspólnie dbać nie tylko o swoją kondycję fizyczna, ale również o swoje zdrowie. W ramach realizacji innowacji „Ruch to zdrowie” i programu z SANEPID-u „Trzymaj formę” uczniowie klas IV-VIII na zajęciach wychowania fizycznego pod bacznym okiem nauczycieli wychowania fizycznego przygotowywali kanapki . Motto brzmiało „KOLOROWE KANAPKI” – im bardziej kolorowo, tym bardziej zdrowo. Uczniowie przygotowywali kanapki w małych 3-5 osobowych grupach w ramach swoich klas i wg własnych upodobań smakowych. Wykazali się przy tym wielką inwencją twórczą , wszystkie kanapki wyglądały i smakowały niesamowicie !!! Po wykonaniu kanapek uczniowie przystąpili wspólnie w klasach do spożycia drugiego śniadania . Wielu podzieliło się swoimi „dziełami sztuki” z innymi uczniami, nie zapomniano również o Dyrekcji szkoły i nauczycielach. Brawa dla wszystkich młodych kucharzy !!!

          • TURNIEJ PLUSZOWEGO MISIA

            Za nami kolejny Turniej Pluszowego Misia dla klas I-III. Najmłodsi uczniowie zmierzyli się w konkurencjach sportowych sprawdzających ich sprawność fizyczną . Były biegi, skoki przez przeszkody, zabawy z piłką , przechodzenie pod krzesełkiem. Najwięcej radości było podczas przekładanie wykałaczek rękawicami kuchennymi do kubka czy zespołowym rysowaniu misia z zasłoniętym oczami. Każdy starał się wykonać zadania szybko, ale i precyzyjnie. Bawiliśmy się znakomicie, nie brakowało emocji, oklasków i uśmiechów na twarzach dzieci. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Zawody były doskonałą okazją do integracji uczniów klas I-III oraz do wszczepienia od najmłodszych lat pozytywnych wartości płynących z rywalizacji sportowej , oczywiście zgodnie z zasadą fair play.

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

            Mały, duży, kolorowy, brązowy, z kokardką lub w kubraczku… miś, którego każdy ma lub miał i pamięta go z dzieciństwa. W dniu jego święta uczniowie klas I-III obchodzili go na różne sposoby. Były kolorowanki, wycinanki, labirynty z misiami w głównej roli. Nie zabrakło prezentacji o historii powstania tej pluszowej maskotki oraz zdjęć znanych i mniej znanych niedźwiadków. Przypomnieliśmy sobie również znaczenie słów, jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość czy ciepło. Nie było końca zabaw tanecznych z misiami przy piosence ,, Pluszowy miś” .

          • Mistrzostwa Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców klas IV-VIII

            Uczniowie Szkoły Podstawowe im. Polskich Olimpijczyków w Turze w ramach realizacji innowacji „Ruch to zdrowie” na lekcjach wychowania fizycznego i w czasie wolnym , wzięli aktywny udział w kolejnej sportowej akcji . Odbyły się Mistrzostwach Szkoły w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców klas IV-VIII. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Zespoły składały się z 5 osób (3 chłopców i 2 dziewcząt, dopuszczano możliwość 2 chłopców i 3 dziewczynek). Mecze rozgrywano wg ustalonego schematu minutowego. Każdy mecz składał się z dwóch części – każda po 5 minut. Razem jeden mecz trwał 10 minut. Mecze rozgrywane były na przerwach „15 minutowych” w sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli wych. fiz., którzy byli jednocześnie sędziami. Za wygrany mecz - zespół otrzymywał 3 pkt., za remis – 1 pkt., za przegrany mecz - 0 pkt. Podczas turnieju został wybrany najlepszy strzelec /najciekawszej bramki

          • „Laboratoria Przyszłości” w świetlicy szkolnej

            Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 275562
    • Partnerzy

    • Nasze media społecznościowe

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
      • 52 384 52 14 sekretariat SP Tur 52 384 54 19 oddział przedszkolny przy SP Tur 451 173 427 opiekun dowozów
      • ul. Bydgoska 28 Tur 89-200 Szubin Poland
      • Sebastian Kopacki inspektor.rodo@gmail.com
      • /SPTur/domyślna
    • Logowanie