ZMIANA DOWOZÓW I ODWOZÓW 15 i 16 PAŹDZIERNIKA 2020
Drzewa też mają swoje święto
Już od kilku lat w październiku obchodzimy Dzień drzewa. Święto to stało się w klasach I- III tradycją, zostało wpisane do naszego kalendarza nietypowych świąt.
Jak co roku, Święto drzewa zachęciło nas do zorganizowania zajęć w terenie, lekcji tematycznych poświęconych różnorodnym zagadnieniom związanym z lasem. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące drzew, poznały ich budowę. Rozpoznawali ich gatunki po liściach i owocach. Układali hasła o ochronie lasów. Opowiadali, co robią i co jeszcze mogą zrobić, aby chronić drzewa przed wycinką, utrwalali znaczenie drzew w życiu człowieka i zwierząt. Nie zabrakło także zagadek muzycznych – odgłosów ptaków żyjących w naszych lasach. Na zakończenie zajęć powstały przepiękne prace plastyczne pt. „Jesienne drzewo”, które zostały zaprezentowane w galerii prac uczniowskich oraz na naszym szkolnym plakacie.
Udział najmłodszych klas w ogólnopolskiej akcji Święta Drzewa pokazał , że drzewa są dla nas ważne i inspirują do wspólnych i różnorodnych działań.
Dzień Chłopaka na sportowo!
Z okazji Dnia Chłopca klasy VIa i VIb dzień 28 września spędziły na wesoło grając
i bawiąc się w terenie. Były wyścigi, zabawy ruchowe z elementami współzawodnictwa
i rywalizacji oraz zabawy z piłkami. Sportowych emocji nie brakowało, wszyscy bawili się doskonale. Zajęcia były wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Rywalizacja wyzwoliła w dzieciach radość i swobodę, była dopingiem do wysiłku fizycznego oraz uczyła umiejętności panowania nad swoimi emocjami podczas gier i zabaw.
DZIEŃ JABŁKA W KLASACH I-III
W poniedziałek , 28 września , uczniowie klas I- III obchodzili Święto jabłka. Na korytarzu królowały kolory :czerwony, zielony i żółty czyli kolory naszych przepysznych owoców.
W tym dniu każdy uczeń przyniósł do szkoły zamiast słodyczy, różne gatunki jabłek, które wspólnie podczas przerwy na boisku szkolnym zjedliśmy ze smakiem. Natomiast na lekcjach uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat walorów zdrowotnych i odżywczych jabłek. Odbyły się pogadanki, rozmowy, opis jabłka, trzecioklasiści wykonali sok jabłkowy. Nie zabrakło prac plastycznych , których tematem były te soczyste, pyszne owoce.
Dzień jabłka był okazją do przypomnienia, że jedzenie owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób.
Sprzątamy świat
W dniach 21-25 września uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Sprzątanie świata”. Zaopatrzeni w worki oraz rękawice, wyruszyliśmy w poszukiwaniu porzuconych śmieci. Dzięki wspólnej pracy zebraliśmy śmieci z terenu wokół szkoły, a także boiska sportowego.
Tegoroczne hasło akcji to „Plastik? Rezygnuje. Redukuję. Segreguję.” Według badań Polacy na co dzień zużywają bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki,kubki.. to tylko wierzchołek góry lodowej! Ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.
Segregujcie śmieci, dbajcie o środowisko.
Edyta Klawińska
Wśród mumii i piramid
Uczniowie klasy V pod kierunkiem nauczyciela historii Pana Macieja Kozerewicza przygotowali prace obrazujące temat związany z życiem i wierzeniami Starożytnych Egipcjan.
Plan zajęć i harmonogram dowozów znajduje się w zakładce Ważne dla rodziców i Organizacja roku szkolnego
Rowerowa Stolica Polski
Idea
Ogólnopolska Rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”
U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach.
Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Pierwsza edycja Rywalizacji została przeprowadzona w terminie: 1 – 30 września 2019 roku. Przed nami druga odsłona zabawy, już we wrześniu 2020 roku.
Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.
Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!
Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.
W wyniku edycji 2019 tytuł Rowerowej Stolicy Polski otrzymała NOWA SÓL.
Darmowa aplikacja nosi nazwę Rowerowa Stolica Polski 2020. Po zainatalowaniu wybieramy miasto - Bydgoszcz (Metropilia Bydgoszcz0, następnie gmina - Szubin, rodzaj - szkoy i na koniec SP w Turze.
Więcej szczegółów na stronie www.rowerowastolicapolski.pl
List Ministra Edukacji Narodowej
Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.
Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.
Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie
z nowych technologii.Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.
Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.
U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
listministraedukacjinarodowejzokazjirozpoczeciarokuszkolnego2020_2021wwersjipdf.pdf
Informacja dla rodziców odnośnie zakrywania ust i nosa w szkole
Drodzy rodzice, uczniowie!
Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i zarządzeniem Dyrektora Szkoły w przestrzenie wspólnej dzieci i rodzice moją obowiązek zakrywania ust i nosa.
Obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki albo przyłbicy jest realizowany:
- w autobusie szkolnym,
- na korytarzu szkolnym podczas przerw.
Maseczkę lub przyłbicę uczeń może zdjąć dopiero po wejściu do sali lekcyjnej.
Obowiązku tego nie stosuje się w przypadku:
- dziecka do ukończenia 4 roku życia,
- osoby, która ma problemy z oddychaniem lub nie może zasłaniać ust i nosa z innych powodów zdrowotnych, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust i nosa (okazanie orzeczenia nie jest wymagane),
- osoby wykonujące czynności zawodowe lub służbowe w budynkach.
Dyrektor Szkoły Paweł Wypych
Rok szkolny 2020/2021
Wszystkie informacje związane z nowym rokiem szkolnym znajdują się w zakładce KOMUNIKATY.
Lista uczniów przyjętych do klasy Ia i Ib
Zaświadczenia o E8
Drodzy Uczniowie,
w piątek powinny być już zaświadczenia z Waszymi wynikami egzaminacyjnymi.
Zapraszam po ich odbiór do sekretariatu w godzinach 9.00 - 12.00.
W związku z zagrożeniem związanym z epidemią COVID-19 przypominam o obowiązku zakrywania w miejscach publicznych ust i nosa. Proszę też o zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcję rąk przy wejściu.
Paweł Wypych, dyrektor szkoły
Organizacja pracy oddziałów przedszkolnych w sierpniu 2020
Szanowni Państwo
W związku z funkcjonowaniem ddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Turze w reźimie sanitarnym rodzice, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa swoich dzieci w zajęciach opiekuńczych od 3 sierpnia zobowiązani są o dostarczenie w formie pisemnej dokumentacji obowiązującej przed wpuszeniem dziecka do przedszkola. Załączniki należy dostarczyć elektronicznie na adres sekretariat.sptur@szubin.pl lub osobiście do sekretariatu szkoły między 27 lipca, a 31 lipca 2020 roku.
Dyrektor Szkoły, Paweł Wypych
Załączniki do pobrania:
Zalacznik_nr_1_sierpien_2020.pdf
Zalacznik_nr_2_sierpien_2020.pdf
„Stało się… Nadszedł ten dzień, kiedy mówimy sobie: do widzenia”
26 czerwca 2020 roku pożegnaliśmy uczniów klasy VIII, tegorocznych Absolwentów Szkoły.
Za nimi 8 lat nauki w szkole podstawowej, a już niebawem – wyzwanie związane z rozpoczęciem nowego etapu. Nie zabrakło chwil wzruszeń i słów podziękowań dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Moment opuszczenia szkolnych murów to szczególna chwila nie tylko dla uczniów, ale również dla Grona Pedagogicznego. Niełatwe są chwile pożegnania, zwłaszcza w tak trudnych okolicznościach. Mimo braku możliwości spotkania na uroczystym apelu, uczniowie na zawsze zapiszą się w naszej pamięci i na kartach historii naszej szkoły. To była wspaniała klasa, bardzo silnie emocjonalnie ze sobą związana. Każde takie pożegnanie jest trudne także dla Nauczycieli, Wychowawcy, bo zamyka się w ten sposób pewien ważny etap również i w ich życiu.
Mamy nadzieję, że zapamiętają naszą szkołę jako wyjątkowe miejsce, w którym młody człowiek zawsze może liczyć na pomoc Nauczycieli i Dyrekcji. Życzymy im wszystkim świetnych wyników na egzaminach, spełnienia w życiu osobistym i zawodowym, tego, żeby pozostali takimi wspaniałymi ludźmi, jakich mieliśmy przyjemność poznać. Liczymy na to, że nie zapomną o swojej szkole i będą nas odwiedzać, gdziekolwiek nie zaprowadziłyby ich ścieżki dalszego życia.
Czas spędzony w naszej szkole był dla nich doskonałym wstępem do dalszej edukacji i nauczył pokonywania przeszkód. W ciągu tych lat, wypełnionych nauką, stali się dojrzalsi i bardziej odpowiedzialni. Od teraz zaczynają nowy etap życia.
Dzień pożegnania ze szkołą miał być inny… spotkanie społeczności szkolnej w sali gimnastycznej, uroczysta akademia, przedstawienie, wcześniej ostatnia lekcja wychowawcza, wspólne wspomnienia, podziękowania, Dzień Sukcesów, nagrody i pożegnanie. Niestety sytuacja spowodowała, że pożegnaliśmy się w bardzo nietypowy dla naszej szkoły sposób ….
O godz. 13.00 na placu szkolnym odbyło się uroczyste wręczenie świadectw i wyróżnień Absolwentom 2019/2020. Była to wyjątkowa chwila – uczniowie żegnali szkolne mury, swoją wychowawczynię Małgorzatę Badzińską, Dyrekcję, Nauczycieli, Koleżanki i Kolegów. W imieniu Nauczycieli i Pracowników przemawiał Dyrektor Szkoły – Paweł Wypych, który gratulował Absolwentom i życzył, by w nowej podróży spotykali wartościowych przyjaciół, osiągali kolejne sukcesy, zachwycali się światem, ale przede wszystkim byli szczęśliwymi i dobrymi ludźmi. Wyraził nadzieję, że nauczyciele przygotowali ich właściwie nie tylko do egzaminów, do nauki na kolejnych etapach, ale przede wszystkim do bycia wartościowymi ludźmi. Wychowawczyni przekazała słowa wsparcia, gratulacje i życzyła, by Absolwenci zabrali ze sobą dobre wspomnienia. W swoim wystąpieniu zwróciła się osobiście do swoich Wychowanków, wspominając czas spędzony wspólnie. Podziękowała za cudowne pięć lat, za akceptację i wsparcie w pracy wychowawczej, za inspirację i motywację oraz za godne reprezentowanie szkoły. Życzyła mądrych wyborów, realizacji pasji i zainteresowań. Wskazała, by uczniowie nigdy nie tracili wiary w siebie, mieli zapał i entuzjazm, nie bali się marzeń, bo one dodają siły i motywują do działania. Poprosiła, by w dalszą drogę uczniowie zabrali ze sobą słowa Alberta Einsteina: „Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym”. Na koniec Wychowawczyni złożyła też serdeczne podziękowania Rodzicom Swoich Uczniów za współpracę, życzliwość, zrozumienie i pomoc w realizacji zamierzeń wychowawczych, które pojawiały się w przeciągu tych pięciu lat na rzecz tego, co najważniejsze – dobro dzieci.
Do zobaczenia w dorosłym życiu
na innej drodze, na innym szlaku.
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
wśród masy pytań w pełnym plecaku.
Przyszłość – jak wielki znak zapytania
pełna rozterek i niepokoju.
Bez odpowiedzi na takie pytania
w codziennej pracy, w chwilach spokoju.
Stoimy w progu tej naszej drogi
tacy malutcy, tacy nieśmiali.
Z cichą nadzieją, by los nie był srogi,
byśmy do celu dotarli cali.
Otwarci, prawi, pełni miłości,
idźmy odważnie przez nasze życie,
by w końcu drogi bez wątpliwości,
w lustro popatrzeć na swe odbicie.
T. Fiedorowicz
Tur, czerwiec 2020r.
Tekst: M. Badzińska
ABSOLWENCI SZKOŁY:
1 Baranek Nicole Anna
2 Bednarek Mikołaj
3 Bednarek Patrycja
4 Bogusławski Jakub
5 Chodor Kornelia Anna
6 Gurdak Martyna
7 Guzek Miłosz Adam
8 Kapelski Kacper Franciszek
9 Krajewska Kinga
10 Kwaśniak Zuzanna
11 Kwaśniewska Julia Anna
12 Kwaśniewski Michał
13 Kwiatkowski Hubert Jan
14 Leppert Wojciech
15 Marecki Antoni Jan
16 Pikul Dominika Wanda
17 Piwiński Błażej
18 Słoma Alicja
19 Stefańska Jagoda Joanna
20 Targońska Jagoda Małgorzata
21 Ustupska Kinga
22 Wielgos Oliwia Magdalena
WYRÓŻNIENIA:
Tytuł Ucznia Roku:
Alicja Słoma i Antoni Jan Marecki
Tytuł Sportowca Roku
Alicja Słoma i Miłosz Adam Guzek
Świadectwa z wyróżnieniem:
Antoni Jan Marecki
Alicja Słoma
Dominika Wanda Pikul
Kinga Krajewska
Martyna Gurdak
GRATULUJEMY!
Otrzymali świadectwo z wyróżnieniem
Klasa II
Helena Targońska
Tatiana Kloska
Marharytta Sokolova
Alicja Lewandowska
Mateusz Tomaszewski
Paweł Ellert
Allan Wyrostek
Kalista Krall
Klasa III
Adam Kornalewicz
Alan Pawlak
Laura Wilczewska
Oliwia Bochat
Klasa IV
Krystian Dziwnik
Klara Głowacka
Kuba Kędziora
Kalina Przybył
Oliwier Stobierski
Karol Szlingier
Eliza Waldon
Klasa Va
Jakub Andrykowski
Julian Adwent
Ksawery Stołowski
Marta Krajewska
Jagoda Ińska
Oliwier Bauman
Nadia Śmigiel
Agata Bączkowska
Anna Nowacka
Klasa Vb
Hanna Kozłowska
Tomasz Kiełczyński
Klasa VIa
Paula Bochat
Gabriela Dajnowska
Oliwia Domagalska
Marcelina Gałązka
Agata Pikul
Klasa VIb
Gracjan Pazderski
Zuzanna Woźniak
Julia Piwecka
Sebastian Gmerek
Zuzanna Bączek
Antoni Zawidzki
Paweł Wojtczak
Klasa VII
Oliwia Wyrostek
Amelia Przybył
Gratulujemy!
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Szanowni Państwo,
W tym roku zakończenie roku szkolnego będzie wyglądało zupełnie inaczej. Z uwagi na obostrzenia które dotyczą instytucji oświatowych, nie będzie uroczystego zakończenie roku. Uczniowie odbiorą świadectwa szkolne w grupach. Prosimy o niewręczanie kwiatów, pamiątek lub upominków, aby zminimalizować kontakty między osobami. Prosimy również o zachowanie koniecznego dystansu między spotykającymi się osobami! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie!
Ze względu na różne godziny odbioru świadectw w tym dniu nie będzie dowozów do szkoły. Dyrektor prosi rodziców o zrozumienie zaistniałej sytuacji. W przypadku, gdy rodzic stwierdzi, że obawia się o zdrowie swoje lub dziecka lub nie ma w dniu zakończenia roku możliwości dojechania do szkoły, świadectwo będzie można odebrać 29, 30 czerwca oraz 1, 2 i 3 lipca w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 – 14.00.
Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2019/2020
1. Klasa 6b - godzina 8.00.
2. Klasa 1a - godzina 8.30.
3. Klasa 1b - godzina 9.00.
4. Klasa 2 - godzina 9.30.
5. Klasa 3 - godzina 10.00.
6. Klasa 4 - godzina 10.30.
7. Klasa 5a - godzina 11.00.
8. Klasa 5b - godzina 11.30.
9. Klasa 6a - godzina 12.00.
10. Klasa 7 - godzina 12.30.
11. Klasa 8 - godzina 13.00.
Uwaga.
Zakończenie roku szkolnego dla wymienionych grup odbywać się będzie na placu przed przedszkolem.
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych uczniowie będą odbierali świadectwa od wychowawców w łączniku szkoły w tych samych godzinach. Na teren szkoły wpuszczani będą przez pracowników szkoły tylko uczniowie. Pozostali rodzice proszeni są o pozostanie poza ogrodzeniem szkoły. Po rozdaniu świadectw uczniowie opuszczają teren szkoły i udają się do domów. Prosimy o czasowe przybywanie do szkoły, gdyż grupy będą wymieniały się co 30 minut, w celu uniknięcia mieszania się grup.Uczniowie wchodzą na plac lub do łącznika w budynku szkoły w maseczkach, krótko przed wyznaczoną godziną, w wyznaczonych wejściach, dezynfekują ręce.
Wręczenie dyplomów dla chętnych dzieci oddziałów przedszkolnych odbędzie się 25 czerwca, w godzinach
11-13 przy drzwiach wejściowych do przedszkola.Dyrektor szkoły
Paweł Wypych
DOWOZY NA EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
KOMUNIKAT DYREKTORA
Dyrektor szkoły informuje, że w związku z egzaminem ósmoklasisty, dni 16 – 18 czerwca 2020r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych i zdalnego nauczania.
Ważna informacja dotycząca zwrotu podręczników
Zwrot podręczników i książek do biblioteki. W związku z obowiązkiem zwrotu książek i podręczników do biblioteki szkolnej prosimy o dostarczenie książek do szkoły w dniach 09.06. - 10.06.20r. oraz 22.06.20r.
Podręczniki będą przyjmowane w łączniku szkoły.
Harmonogram:
09.06.20r. klasy I-III - godz. 9.00- 12.00, klasa VIa - godz. 11.00-12.00.
10.06.20r. klasa IV - godz. 9.00-9.30, klasa Va, Vb -godz. 9.30-10.30, klasa VIb - godz. 10.30-11.30 klasa VII - godz. 11.00-12.00
22.06.20r. klasa VIII-godz. 9.00-10.00
Podręczniki powinny być zwrócone w kompletach, należy zwrócić uwagę na czystość i estetykę książek.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie