25 stycznia odbyło się spotkanie ze strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią na temat "Czad i ogień - obudź czujność". Dodatkowo strażak przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
Spotkanie ze strażakiem
ROZTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RELIGIJNEGO - BIBLIA I PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE 2016
Które Księgi nie należą do Starego Testamentu?
a) Księga Proroka Jeremiasza
b) Dzieje apostolskie
c) List do Hebrajczyków
d) Księga Hioba
To tylko jedno z trzydziestu pytań w tym konkursie ze znajomości zagadnień biblijnych, na które odpowiadali uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI w listopadzie. Dzieci z niecierpliwością dopytywały się o wyniki, które w końcu nadeszły w regulaminowym terminie 18 stycznia. W tych niełatwych zmaganiach wzięło udział 2057 uczestników z całej Polski. Serdecznie gratuluję uczniom naszej szkoły zajęcia bardzo wysokich miejsc. Maksymalna ilość zdobytych punktów wynosiła 240. Najlepsi z „naszych” – Laura Stupaj, Antoni Marecki, zdobywając równo 184 punkty, uplasowali się ex aequo na 29 miejscu w Polsce. 182 punkty zdobyła Emilia Stobierska na miejscu 30. Poniżej przedstawiam wyniki wszystkich uczestników konkursu ze Szkoły Podstawowej w Turze.
Marcin Marecki – nauczyciel religii
Wyniki - Ranking
Imię
Nazwisko
Suma
Miejsce
Opis
punktów
Biblia - Poziom 2
Laura
Stupaj
184
29
Dyplom uznania
Antoni
Marecki
184
29
Dyplom uznania
Emilia
Stobierska
182
30
Dyplom uznania
Kornelia
Chodor
180
31
Dyplom uznania
Klaudia
Wojtczak
174
34
Dyplom uznania
Kacper
Zawicki
170
36
Dyplom uznania
Martyna
Gurdak
160
41
Dyplom uznania
Filip
Miłokoś
156
43
Dyplom uznania
Martyna
Siódmiak
156
43
Dyplom uznania
Wojciech
Leppert
154
44
Dyplom uznania
Kacper
Kapelski
154
44
Dyplom uznania
Oliwia
Wyrostek
150
46
Dyplom uznania
Marcelina
Leppert
146
48
Dyplom uznania
Amelia
Przybył
146
48
Dyplom uznania
Sebastian
Zawicki
132
55
Dyplom uznania
Krystian
Burzych
130
56
Dyplom uznania
ZAPROSZENIE
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zaprasza wszystkich rodziców na "KONCERT NOWOROCZNY"w wykonaniu uczniów SP w Turze. Koncert odbędzie się przed zebraniami klasowymi w dniu 25.01.2017 o godz. 1600 w budynku szkoły na dolnym holu.
Sukcesy Naszych Recytatorów na szczeblu gminnym w XIII edycji konkursu recytatorskiego pt. "Tobie Polsko, ta kropla krwi...".
13 stycznia w ramach Powiatowych Obchodów 98. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego „Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej”, do którego, podobnie jak w latach poprzednich, przystąpiliśmy w kategorii klas IV – VI.
Naszą Szkołę z pięknie przygotowanymi recytacjami i ciekawymi interpretacjami utworów patriotycznych reprezentowali laureaci etapu szkolnego: Kornelia Chodor, Kinga Krajewska, Dominika Pikul i Miłosz Guzek z klasy V. Jury konkursu gminnego wyróżniło: II miejscem Dominikę Pikul oraz III miejscem Kornelię Chodor. Dyplomy oraz nagrody laureatkom wręczył burmistrz Szubina Artur Michalak oraz dyrektor Zespołu Szkół w Rynarzewie Janusz Nowakowski, organizator konkursu.
Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji, którzy podjęli trud przygotowania utworów o ojczyźnie serdecznie dziękuję i gratuluję pięknych wystąpień.
Dominice i Kornelii dodatkowo gratuluję sukcesów!
M. Badzińska
Bieg po zdrowie
15 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Iwaniak, Magdaleny Zapiec-Maszek i Macieja Kozerewicza wzięli udział w marszobiegu w ramach projektu "Ruch to zdrowie". Pogoda była trochę mroźna, ale znakomita do biegania i hartowania własnego organizmu. Wszystkim humory dopisywały i zabawa była znakomita.
Integracja poprzez sport
17 stycznia uczniowie klas IV - VI rywalizowali w formie zabawowej w konkurencjach sportowych na sali gimnastycznej w ramach realizacji projektu "Ruch to zdrowie". Konkurencje przygotowali i nad całością czuwali nauczyciele WF Małgorzata Iwaniak i Maciej Kozerewicz. Uczniowie wspaniale się bawili ponieważ wyniki sportowy nie był najważniejszy.
Chłopcy z Turu w ćwierćfinale wojewódzkim w mini-piłce siatkowej
Po raz pierwszy w historii szkoły chłopcy reprezentujący SP Tur w mini-siatówce zdobyli mistrzostwo gminy, przeszli eliminacje powiatowe i wzięli udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Tam mieli możliwość rywalizowania z zespołami szkół sportowych, grającymi naprawdę na wysokim poziomie. Ostatecznie zespół przygotowany przez nauczycieli WF Małgorzate Iwaniak i Macieja Kozerewicza zajął wysokie VIII miejsce w województwie.
Gratulujemy wspaniałego sukcesu!
VI miejsce w województwie w Uhihokeju
Chłopcy z Turu osiągnęli wielki sukces w rozgrywkach Unihokeju gdzie dotarli aż do zawodów na szczeblu wojewózkim. Po zaciętych i widowiskowych meczach uplasowali się ostatecznie na wysokim VI miejscu w województwie. Do zawodów uczniów przygotowali Małgorzta Iwaniak i Maciej Kozerewicz.
Gratulujemy wspaniałego sukcesu!
AKCJA PROFILAKTYCZNO - WYCHOWAWCZA "SZKOŁA PRZECIWKO WYKLUCZENIU - TYDZIEŃ OTWARTYCH SERC"
"Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy" A. de Mello
W grudniowym tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia realizowaliśmy w naszej szkole akcję wychowawczo - profilaktyczną. Celem jej było eliminowanie agresji fizycznej i psychicznej wśród uczniów poprzez promowanie pozytywnych zachowań uczniów i wskazywanie wartości, które mają być alternatywą wobec przemocy. Akcja jest odpowiedzią na tegoroczny priorytet MEN - wychowywanie poprzez wartości.
W każdym dniu przyświecało nam jakieś hasło, które wyznaczało zadania do realizacji. W poniedziałek - w dniu uśmiechu, uczniowie "ubierali" symboliczny i prawdziwy uśmiech, a we wtorek - w dniu miłych słówek - wszyscy byliśmy mili szczególnie dla osób, z którymi rzadziej spędzamy czas. Zadaniem każdego dziecka było też wykonanie wylosowanego dobrego uczynku. Serdeczna atmosfera dała się odczuć wśród całej społeczności szkolnej. W środę - w dniu dobrego zachowania - wszystkie klasy tworzyły Kodeksy Dobrego Zachowania, które były prezentowane na apelu i przerosły nasze oczekiwania. Kodeksy były obszerne, ale i konkretne, piękne graficznie i pod względem bogactwa treści. Pozostaje tylko życzyć wszystkim, aby były na co dzień realizowane. W czwartek obchodziliśmy dzień przyjaźni, podczas którego uczniowie uświadamiali sobie ważność i rolę przyjaźni w ich życiu i uczyli jak być dobrym przyjacielem. W piątek - w dniu Anioła - wszyscy uczniowie przybrali anielską biel,jedli "bezy" - anielski pokarm, a aktorzy z koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie "Anioły strzegą szkoły".Cały tydzień działała poczta przyjaźni,która cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a w wyniku plebiscytów klasowych wyłoniono z każdej klasy - anioły ze szkoły - czyli dzieci z otwartym sercem.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wraz ze swoimi dziećmi tworzyli wierszyki z pozytywną energią oraz kartki z życzeniami dla chorych dzieci z fundacji "Gdy liczy się czas". Dzięki ofiarności chętnych rodziców w wigilię szkolną 19 rodzin z naszej szkoły obdarowaliśmy słodyczami.
Dzięki tej akcji przekonaliśmy się wszyscy, że uśmiech, serdeczność i wzajemna pomoc są nam wszystkim bardzo potrzebne.
Organizatorzy akcji: Zespół ds Profilaktyki: K. Krajewska, M. Badzińska, E. Cichońska, M. Iwaniak
MINI SZKOŁA DLA RODZICÓW
W listopadzie i grudniu 2016 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla rodziców. Celem ich było nabywanie nowych umiejętności wychowawczych i wzrost kompetencji rodziców w trudnym procesie wychowywania swych pociech. Dziękujemy Pani psycholog Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z Nakła nad Notecią - Pani Anecie Buras Walentowskiej za prowadzenie warsztatów, a chętnym rodzicom za aktywne w nich uczestnictwo.
Katarzyna Krajewska - organizator
Przedstawienie pt. :”Nadzieja”
W czwartek 22 grudnia br. uczniowie klas IIIa i IIIb, dzięki swojej opowieści ruchowej, przenieśli nas do krainy zwanej Nadzieją. Jej mieszkańcy stracili ducha Świąt Bożego Narodzenia i nieświadomie przestali być dobrymi ludźmi. Gdy do ich wioski zawitał Święty Mikołaj w przebraniu zmęczonego wędrowca nadziejanie nie udzielili mu wsparcia. Jedynie uboga rodzina drwala, do której wędrowiec trafił dzięki wróżce i leśnym elfom okazała mu serce, podzieliła się z nim posiłkiem i schronieniem. W podzięce Święty Mikołaj ofiarował im zaczarowany worek, w którym znajdzie się wszystko, o czym zamarzą.
Ta magiczna historia przypomniała nam, że należy być dobrymi ludźmi oraz, że dobre uczynki zostaną wynagrodzone. Pamiętajmy, że to co dajemy od siebie, wróci do nas ze zdwojoną siłą.
VI MISTRZOSTWA SZKOŁY W SUDOKU
6 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się VI Mistrzostwa Szkoły w Sudoku. Nad łamigłówkami matematycznymi głowiło się 40 uczniów klas IV - VI. Jury w składzie pani Justyna Markiewicz i pan Paweł Wypych postanowiło przyznać po trzy miejsca w każdej klasie. W klasie IV - I miejsce zajął Michał Tomaszewski, II miejsce zajęła Oliwia Wyrostek, a III miejsce zajął Krsytian Burzych. W klasie V - I miejsce zajął Antoni Marecki, II miejsce Alicja Słoma, a III miejsce Kinga Ustupska. W klasie VI - I miejsce zajęła Laura Stupaj, II miejsce Klaudia Wojtczak, a III miejsce zajął Wiktor Kulpiński. Dzięki życzliwośći Rady Rodziców wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani słodkościami, a najlepsi uczniowie otrzymali drobne nagrody.
Spotkanie z Sybiraczką
8 grudnia gościliśmy w naszej szkole panią Leokadię Majewicz, autorkę książki pt. „Niewolnicy w raju”, która spotkała się z uczniami klasy V i VI. W trakcie wizyty pani Leokadia przybliżyła słuchaczom historię deportacji jej rodziny na Syberię w czasie II wojny światowej. Opowiedziała też o przeżyciach związanych z wymarszem z „nieludzkiej ziemi” wraz z armią generała Andersa. Wspominała też swój pobyt w Indiach i Afryce. Dodajmy, że pani Majewicz wraz z rodziną przebywała na emigracji w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do ojczyzny jej misją stały się spotkania z dziećmi i młodzieżą, w trakcie których opowiada o losach polskich zesłańców wywiezionych przez Sowietów.
Na pochwalę zasługuje fakt, że nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali słów pani Leokadii i zapowiadają przeczytanie książki, którą dla naszej biblioteki ofiarowała autorka.
Spotkanie z uczestniczką igrzysk olimpijskich w Rio
1 grudnia 2016 r. w ramach realizacji projektu „Rok z Polskimi Olimpijczykami” do naszej szkoły przybyła uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio Pani Monika Ciaciuch. Zawodniczka reprezentowała Polskę w wioślarstwie i zdobyła w czwórce podwójnej brązowy medal. W trakcie spotkania olimpijka omówiła przebieg swojej kariery sportowej i odpowiedziała na pytania naszych uczniów. Zachęcając dzieci do aktywnego spędzania czasu przeprowadziła zajęcia sportowe. Na zakończenie pobytu rozdała pamiątkowe zdjęcia z autografem. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i zadowoleni ze spotkania z Panią Moniką.
Konkurs biblijny
Szkolenie nauczycieli
28 listopada nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu, którego celem było zapoznanie się z możliwościami i obsługą kujawsko-pomorskiej platformy edukacyjnej "edupolis". Szkolenie prowadził pracownik CEN-u Robert Hejnicki.
Wielki sukces chłopców w mini-piłce siatkowej!
26 listopada w Szubinie odbyły się Mistrzostwa gminy w piłce siatkowejj chłopców. W zawodach uczestniczyło 6 zespołów z naszej gminy. Mecze rozgrywane były w 2 grupach. Chłopcy z naszej szkoły grali w grupie drugiej z SP Rynarzewo i SP Kowalewo.
Wyniki "naszej" grupy:
SP Tur – SP Rynarzewo 2 : 1 (25:13, 22:25, 15:8)
SP Tur – SP Kowalewo 2 : 0 (27:25, 25:16)
SP Kowalewo – SP Rynarzewo 2 : 1
W meczu o 3 miejsce spotkały się SP Kowalewo i SP Kołaczkowo.
SP Kowalewo – SP Kołaczkowo 2 : 1.
W wielkim finale spotkały się SP Tur i SP nr 2 Szubin. Po emocjonującym meczu zwyciężyli chłopcy z SP Tur. Wielkie gratulacje i życzymy sukcesu na zawodach powiatowych!
SP Tur – SP nr 2 Szubin 2 : 1 (25:20, 23:25, 15:11)
Chłopcy SP Tur grali w składzie:
Patryk Jarocha
Eryk Nowacki
Adrian Kulpiński
Wiktor Kulpiński
Michał Tomaszewski
Igor Bączek
Filip Miłkoś
Uczniów do zawodów przygotowali:
Małgorzata Iwaniak
Maciej Kozerewicz
Reforma edukacji
1.12.2016 r. o godzinie 1630 w Nakielskim Domu Kultury ul. Aleja Mickiewicza 3 odbędzie się otwarte spotkanie dotyczące reformy edukacji dla wszystkich chętnych. Organizatorem spotkania jest Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
II miejsce chłopców w gminie w piłce ręcznej
19 listopada w Szubinie odbyły się Mistrzostwa gminy w piłce ręcznej chłopców. W zawodach uczestniczyło 6 zespołów z naszej gminy. Mecze rozgrywane były w 2 grupach. Chłopcy z naszej szkoły grali w grupie drugiej z SP Rynarzewo i SP 2 Szubin.
Wyniki "naszej" grupy:
SP Tur - SP nr 2 Szubin 5 : 0
Bramki dla Turu: Robert Wiśniewski - 2, Eryk Nowacki - 1, Miłosz Guzek - 2
SP Tur – SP Rynarzewo 9 : 1
Bramki dla Turu:
Wiktor Kulpiński - 5, Eryk Nowacki - 2, Patry Jarocha - 2
W finale chłopcy z naszej szkoły spotkali sie ze zwycięzcami drugiej grupy SP 1 Szubin. Po zaciętym i emocjonujacym meczu minimalnie zwyciężyli chłopcy z SP 1 Szubin 7 : 6.
Bramki dla Turu: Eryk Nowacki - 3, Wiktor Kulpiński - 1, Michał Tomaszewski - 1, Patryk Jarocha - 1
Chłopcy SP Tur grali w składzie:
Patryk Jarocha
Eryk Nowacki
Adrian Kulpiński
Wiktor Kulpiński
Robert Wiśniewski
Michał Tomaszewski
Igor Bączek
Filip Graczyk
Kacper Kapelski
Miłosz Guzek
Opiekunowie zespołu:
Małgorzata Iwaniak
Maciej Kozerewicz
Z kulturą „ Na ty” – wycieczka do teatru i muzeum
03.11.2016r. odbyła się wycieczka do Bydgoszczy. Chętni uczniowie klas III – VI wybrali się do Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino i do Muzeum Fotografii. Organizatorem wycieczki była pani Małgorzata Badzińska, opiekę nad uczniami sprawowali także wychowawcy: pani Małgorzata Iwaniak oraz pan Maciej Kozerewicz.
Celem głównym wyjazdu było oprócz wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci i kształtowania nawyków związanych z kulturalnym zachowaniem podczas wizyt w miejscach publicznych, przede wszystkim edukacja zawodowa, a konkretnie dostarczanie informacji o zawodach aktor oraz fotograf, dlatego wyjazd połączony był z lekcjami teatralną i muzealną.
Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali wskazane miejsca.
W teatrze uczniowie zobaczyli spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów”. W ramach edukacji kulturalnej, by popularyzować prawdziwą sztukę lalkarską, odbyła się też prowadzona przez aktora lekcja teatralna. Było to niezwykłe spotkanie z teatrem, a w szczególności z teatrem lalek. Prowadzący lekcję aktor w interesujący sposób przybliżył scenę, odsłonił kulisy swojej pracy, przedstawiając uczniom barwne jawajki, pacynki, kukły, marionetki i inne lalki. Można było nie tylko posłuchać, popatrzeć, ale i samemu poanimować, by choćby na krótką chwilę wcielić się w postać jednego z bajkowych bohaterów.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Fotografii połączone z warsztatem pt. „Pozujemy do zdjęć”. Uczniowie nie tylko zaznajomili się z historią fotografii i zobaczyli urządzenia fototechniczne, ale również rozwiązywali fotozagadki, dowiedzieli się jaką rolę odgrywa światło w portrecie, jak wykadrować fotografię czy wywołać zdjęcie w ciemni. Zwiedzający byli zaskoczeni ilością i stanem technicznym eksponatów, gdyż większość z nich jest jeszcze sprawna. Na koniec pan przewodnik wręczył wszystkim pamiątkowe zdjęcia.
Odwiedziliśmy też McDonalds . Wszyscy zadowoleni powróciliśmy do szkoły.
Wycieczka była kolejnym już elementem realizowanego w szkole od 2015r. programu innowacyjnego "Zagraj w przyszłość. Poznawaj samego siebie i planuj własny rozwój” - mającego na celu wzmocnienie jakości pracy szkoły w zakresie kształtowania u uczniów postaw sprzyjających ich dalszemu rozwojowi indywidualnemu, przede wszystkim przedsiębiorczości i odpowiedzialności, a jednocześnie zakładającemu skierowanie zainteresowań uczniów na odpowiednie projektowanie ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
Archiwum Aktualności