• Wielki finał WOŚP w naszej szkole

• Wielki finał WOŚP w naszej szkole. Zapraszamy już w piątek 27 stycznia. W programie między innymi: kawiarenka, loteria fantowa, pokazy OSP Tur, występy przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Oprócz tego malowanie twarzy warkoczyki, zajęcia plastyczne. No i oczywiście licytacje. Do wylicytowania Vouchery na masaże, zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, sesje zdjęciowe i bony do sklepów. Znajdzie się też coś dla Panów - vouchery na wymianę filtrów i opon w samochodzie. Do wylicytowania również nagrody rzeczowe: książki, kosze prezentowe, małe AGD gadżety WOŚP i wiele innych.

Nie może Was zabraknąć.

Zapraszamy i razem pomagamy.

• Spotkanie z policjantem na temat bezpieczeństwa podczas ferii

• Dnia 24.01.2023r. odbyły się spotkania profilaktyczno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych z dzielnicowym asp. Krystianem Fojutowskim dla uczniów kl. I-IV oraz V-VIII.

Pan policjant omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

Przypomniał również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód oraz zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni.

Funkcjonariusz udzielili wskazówek jak zachować się na kuligu.

Policjant zakończył spotkanie życząc uczniom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

B. Burkwicz

W czwartek 26.01.2023r. odbędą sie zebrania rodziców z wychowawcami klas.

O godzinie 16.00 dla klas 1-3, oraz o godzinie 17.00 dla klas 4-8.

• Dzień języka angielskiego

• W piątek 20 stycznia w naszej szkole królował język angielski. Uczniowie i nauczyciele witali się w języku angielskim,  również lekcje zostały przeprowadzone w tym języku. Uczniowie klas I-III kolorowali flagi, a także oglądali filmy na temat krajów anglojęzycznych. Klasa czwarta ilustrowała angielskie idiomy, a uczniowie klas VI-VIII bawili się w podchody w języku angielskim. Oprócz lekcji języka angielskiego, angielski pojawił się również na innych przedmiotach. Uczeń klasy VIII Jakub Andrykowski przeprowadził rozgrzewkę na zajęciach wychowania fizycznego, Pan Maciej Kozerewicz przeprowadził lekcje historii w języku angielskim, natomiast Pani Monika Kubiak- Antoszewska opowiedziała w języku angielskim o ciekawostkach na temat języka, a także opowiedziała o sławnych osobach mówiących po angielsku. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział we wszystkich aktywnościach i z przyjemnością łączyli naukę z zabawą.

• Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj

• Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Fundacji Dbam o Mój Zasięg pt. „Idą Święta, nie o SMS-ie a o kartce pamiętaj!”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie, przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci, a także kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób właściwie adresować kartki pocztowe, o jakich zasadach powinni pamiętać przy konstruowaniu życzeń, następnie wypisali otrzymane od Fundacji wyjątkowe kartki bożonarodzeniowe i rozesłali je do bliskich im osób.

Monika Kubiak-Antoszewska

• Nasza Polska – plebiscyt wśród mieszkańców

•

Uczniowie klas 4-8 mieli okazje stworzyć plebiscyt wśród osób ze swojej okolicy na temat miejsc, rzeczy, ludzi, wydarzeń, dzieł, tradycji i obyczajów bez których mieszkańcy i mieszkanki ich miejscowości nie wyobrażają sobie Polski.

Wśród pytań, które pojawiły się w uczniowskich ankietach były:

- Który zabytek Polski najbardziej się Pani/Panu podoba?

- Bez której osoby/ osób nie wyobraża sobie Pani/Pan Polski?

- Jakie Święto Narodowe ma dla Pani/Pana największe znaczenie?

- Jaki polski obyczaj jest dla Pani/Pana najważniejszy?

- Bez jakiej potrawy nie wyobraża sobie Pani/Pan Polski?

- Jakie miasto ma dla Pani/Pana największe znaczenie?

Wyniki poszczególnych pytań z plebiscytu znajdują się w galerii.

Monika Kubiak-Antoszewska