Szkoły Pełne Talentów 3
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 2 września 2024 roku na boisku szkolnym w następujących grupach:
- godzina 9.00 - klasy 1-3
- godzina 10.00 - klasy 4-8.
Organizacja dowozów i odwozów.
Podział klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025
Ustalenie prawa do stypendium szkolnego
Konkurs na rolkę pt.:"Wakacje na Krajnie i Pałukach"
Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" ogłosiło dla dzieci i młodzież konkurs na najlepszą rolkę z wakacji spędzonych na obszarze powiatu nakielskiego. Do zdobycia trzy nagrody o łącznej wartości 600 zł.
Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat (włącznie), zamieszkujące obszar powiatu nakielskiego.
Pracę konkursową należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: partnerstwo.naklo@wp.pl do dnia 18.08.2024 r. (włącznie) wraz z podpisanym załącznikiem nr 1 do Regulaminu.
Z góry dziękuję za pomoc.
Dorota Stanek
Dyrektor biura LGD
Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"
ul. Powstańców Wielkopolskich 6
89-100 Nakło nad Notecią
tel. 607-822-019 lub (52) 524 64 34
Czas radości i zasłużonego odpoczynku
WAKACJE!
„koniec jest zawsze
początkiem
nowego stanu
choć nic się nie zmieniło
gdy nie jesteś tym kim byłeś
zdziwienie (…)”
By ocalić od zapomnienia wszystko to, co nas ukształtowało…
Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę: jest czas rodzenia i czas umierania; jest czas płaczu i czas śmiechu; jest czas narzekania i czas pląsów. (…) Jest czas milczenia i czas mówienia (…)
Jeszcze tak niedawno był czas powitania, a już nadszedł czas pożegnań.
21 czerwca 2024r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów. To wyjątkowy dzień, który co roku dla wszystkich stanowi podsumowanie wspólnego wysiłku, sukcesów i przeżyć w ciągu minionych miesięcy.
Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęła się akademia zakończenia roku szkolnego dla klas IV- VIII oraz pożegnanie absolwentów.
Uśmiechnięci, dumni z wysiłku, z otrzymanej promocji do następnej klasy lub ukończenia szkoły uczniowie przybyli po raz ostatni, aby otrzymać świadectwa, pożegnać się z nauczycielami i wychowawcami oraz przyjaciółmi ze szkolnej ławy i kompanami zabaw podczas przerw.
Podczas spotkania w sali gimnastycznej Dyrektor Szkoły Paweł Wypych wraz z Wicedyrektor Beatą Kornalewicz, wychowawcami poszczególnych klas i przedstawicielką Rady Rodziców wręczył nagrody uczniom osiągającym wysokie wyniki w nauce oraz sporcie, podziękował rodzicom wyróżnionych uczniów za trud włożony w pracę wychowawczą poprzez listy gratulacyjne oraz podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.
Następnie uczniowie klas VI i VII pod kierunkiem Małgorzaty Badzińskiej zaprezentowali z dedykacją dla nauczycieli i rodziców, którzy zawsze w nich wierzyli, dzięki którym po każdej burzy wschodziło słońce, którzy uczyli ich tego, co w życiu najważniejsze, pantomimę przedstawiającą metaforę szkolnego świata, dziękując zarówno nauczycielom, jak i rodzicom za cały trud włożony w ich wychowanie i edukację, podkreślając, że szkoła to coś więcej niż nauka, to wielka wyprawa i niezwykła współpraca w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku.
Szczególnym momentem było pożegnanie absolwentów. Siódmoklasiści pożegnali starszych kolegów, życząc im możliwości i chęci sięgania po to, co w życiu największe i najpiękniejsze oraz wręczając im pamiątki.
Na koniec Ósmoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Iwaniak podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów, dzięki którym doszli do tego etapu życia. Słowa podziękowania skierowali również do swoich młodszych kolegów.
Uwieńczeniem uroczystości pożegnania był pyszny tort przygotowany przez absolwentów i ich rodziców.
Podczas uroczystości zostały również przyznane szczególne wyróżnienia tytułem Ucznia Roku i Sportowca Roku, które trafiły do:
-
Adama Kornalewicza, ucznia kl. VII – Tytuł Ucznia Roku
-
Pauliny Siódmiak i Mateusza Tomaszewskiego, uczniów kl. VI – Tytuł Sportowca Roku.
Kochani Uczniowie, jeszcze raz życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy! Nie bójcie się marzyć! Bezpiecznego wypoczynku! Do zobaczenia!
Nagrody książkowe i karty podarunkowe, które otrzymali uczniowie wszystkich klas IV – VIII zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy SP Tur.
Opracowanie: Małgorzata Badzińska
-
List Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji zakończenia roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Informujemy, że w piątek 21 czerwca 2024, na sali gimnastycznej, odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024.
Klasy I - III, godz. 9.00
Klasy IV - VIII, godz. 10.00
Organizacja dowozów i odwozów - uroczystość zakończenia roku szkolnego
Dowozy_i_odwozy_zakonczenie_roku_szkolnego_21_czerwca.pdf
PIKNIK NA TRAWIE KLAS I-III
Piękna pogoda, słońce, dobry humor i wspólna zabawa to świetny przepis na dobrze spędzony czas na pikniku szkolnym w ostatnim tygodniu nauki.
We wtorkowe przedpołudnie przy boisku, jak przystało na piknik, były koce na trawie i oczywiście coś ulubionego do jedzenia i picia. Nie zabrakło gier planszowych, gry w karty i konkurencji sportowych. Niektórzy uczniowie klas I-III, leżąc na piasku zdecydowanie poczuli już lato i zbliżające się wakacje.
Był to czas zabaw na świeżym powietrzu i wypoczynku, podczas którego każdy mógł trochę poleniuchować i poszaleć.
Wyniki wyborów do samorządu uczniowskiego
W dniu 18.06.2024 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Klasy głosowały zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Szkolną Komisję Wyborczą.
Po obliczeniu głosów podaje się do wiadomości wyniki:
® uprawnionych do głosowania – 133 osób
® oddano głosów - 101, w tym:
głosy ważne - 101
głosy nieważne - 0
Najwyższą ilość głosów otrzymali poniżej wskazani kandydaci:
- Adam Kornalewicz – 41
- Oliwia Kornalewicz – 24
- Alicja Lewandowska – 16
- Helena Targońska – 8
- Aniela Leppert – 5
- Maja Popławska – 4
- Tatiana Kloska – 2
- Maja Szajkowska – 1
Na podstawie powyższych wyników, Komisja Wyborcza stwierdza, że w roku szkolnym 2024/2025 SU tworzyć będą:
- Adam Kornalewicz – przewodniczący
- Oliwia Kornalewicz – z-ca przewodniczącego
- Alicja Lewandowska – skarbnik
- Helena Targońska – sekretarz
Opiekun SU:
Agnieszka Pytel
III Igrzyska Sędziwoja z Szubina
Motto: „Citius, Altius, Fortius” odzwierciedla istotę sportowego ducha i rywalizacji towarzyszących III Igrzyskom Sędziwoja z Szubina zorganizowanych przez Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Turze
Impreza, w której udział wzięły szkoły Gminy Szubin, odbyła się 05.06.2024r. w godzinach od 10.00 do 13.00 na Stadionie Miejskim w Szubinie.
Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrza Szubina, Mariusz Piotrkowski.
Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze przy współudziale Wydziału Edukacji Sportu i Rekreacji w Szubinie.
Zawody rozpoczęły się od przemarszu delegacji z poszczególnych szkół, którym przewodził sam „Sędziwój”. Otwarcia Igrzysk dokonała pani Alina Zdanowska Dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Rekreacji w Szubinie oraz obecni Dyrektorzy Szkół.
W zawodach udział wzięli uczniowie z terenu gminy Szubin: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie.
Uczestnicy startowali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego Macieja Kozerewicza, Małgorzatę Iwaniak i Magdalenę Zapiec – Maszek.
Wśród nich były: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłką lekarską oraz sztafeta. Uczniowie zostali nagrodzeni medalami i pięknymi statuetkami oraz słodkościami. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele.
Celem była integracja dzieci poprzez wspólną, zdrową rywalizację na polu sportowym. Jednocześnie, poprzez realizację zadania, wzmocniono i promowano nawyki zdrowego aktywnego stylu życia. Cel realizacji gminnych igrzysk łączył więc w sobie kilka niezwykle istotnych dla rozwoju uczniów, czynników. Bardzo ważnym aspektem była tutaj również edukacja dzieci poprzez naukę przestrzegania zasady „fair-play”.
Organizacja takiej imprezy sportowej to doskonała inspiracją dla młodych sportowców, będąc jednocześnie wspaniałym wydarzeniem integrującym szkoły w Gminie Szubin.
Warto promować zdrowie wśród naszych dzieci, dlatego już dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym wydarzeniu!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczna SP Tur
Wycieczka klasy III do kina Helios
17 czerwca 2024 roku uczniowie klasy III pod opieką Kingi Kmieć i Joanny Wach wzięli udział w wycieczce do kina Helios na seans „W głowie się nie mieści 2”. Przed projekcją filmu czekała na nich specjalna niespodzianka - pokaz iluzji. Iluzjonista, który pojawił się na scenie, zachwycił dzieci swoimi magicznymi trikami i sztuczkami. Uczniowie z zapartym tchem śledzili każdy ruch iluzjonisty. Było to niezapomniane doświadczenie, które wprowadziło wszystkich w doskonały nastrój przed seansem. Po pokazie iluzji przyszedł czas na główną atrakcję dnia - seans filmowy. Po seansie uczniowie udali się do pobliskiego McDonald's, gdzie czekał na nich smaczny obiad. Dzieci mogły samodzielnie wybrać swoje ulubione dania z menu, co sprawiło im wiele radości. Była to również świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu, rozmów i dzielenia się wrażeniami z filmu oraz pokazu iluzji.
Atmosfera była radosna i pełna śmiechu, a pyszne jedzenie dodatkowo umiliło wszystkim ten wyjątkowy dzień. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń, z uśmiechami na twarzach i nowymi wspomnieniami.
Wycieczka klasy III na miodobranie i ognisko
Uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni Kingi Kmieć, wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Państwa Malesa, znanych lokalnych pszczelarzy. Wycieczka miała na celu nie tylko edukację na temat pszczelarstwa, ale także integrację klasy i wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu przy ognisku. Dzieci miały okazję zobaczyć ule z bliska i dowiedzieć się, jak wygląda proces produkcji miodu - od zebrania nektaru przez pszczoły, aż po miodobranie. Dzieci mogły również samodzielnie spróbować miodu prosto z plastra, co było nie tylko smakowitą, ale i edukacyjną atrakcją. Po fascynującej lekcji przyrody przyszedł czas na wspólne ognisko. W cieniu drzew, na pięknej polanie, wspólnie z rodzicami ,dzieci mogły odpocząć i zjeść pieczone kiełbaski oraz chleb.
Po posiłku uczniowie mieli jeszcze więcej atrakcji na placu zabaw.
Uczniowie wrócili do domu z uśmiechami na twarzach i nowymi doświadczeniami, które na długo pozostaną w ich pamięci.
Dziękujemy naszemu koledze Filipowi i jego rodzicom-Państwu Malesa za gościnność i przekazaną wiedzę.
Spacer w podziemiach
7 czerwca uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Kłodawy i Ciechocinka. Po licznych atrakcjach podczas podróży w końcu dotarliśmy do Kłodawy. Zostaliśmy wyposażeni w kaski oraz okulary, po czym zjechaliśmy 600 metrów pod ziemię, by zobaczyć, jak kiedyś wydobywano sól. Podczas spaceru poznaliśmy pracę górników, maszyny używane dawniej i wykorzystywane do dzisiaj, a także spotkaliśmy się ze Świętą Kingą i Hrabią Draculą. Każdy z nas miał możliwość zabrania z kopalni kawałków soli.
Następnie udaliśmy się do Ciechocinka. Pani Grażynka, nasz przewodnik, opowiadała nam o niezwykłych właściwościach tężni ciechocińskich, ich korzystnym wpływie na nasze zdrowie, a także oprowadziła nas po tym ciekawym mieście.
W doskonałych nastrojach wróciliśmy w końcu do domu. Należy nadmienić, że naszym „hymnem” w czasie podróży została piosenka „Pedro, Pedro”.
Msza Święta na zakończenie roku szkolnego
Tegoroczna Msza Święta na zakończenie roku szkolnego, zbiegła się okolicznością pożegnania ks. proboszcza Piotra Zdanowicza, który w najbliższym czasie, po piętnastu latach pracy katechetycznej i duszpasterskiej opuści parafię w Turze.
W poruszających słowach, do księdza Piotra, zwrócili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Turze:
"Dziękujemy, za Twoją otwartość, uśmiech, dobre słowo i troskę. Za wzór miłości bliźniego oraz prawdziwe zaangażowanie w życie naszej wspólnoty. Za to, że każdy z nas mógł zwrócić się do Ciebie z prośbą o radę lub pomoc. Życzymy natchnienia Ducha Świętego, radości i pogody ducha, uśmiechu, zdrowia, aby zawsze się Księdzu dobrze wiodło i aby spotkał Ksiądz dużo miłych ludzi.
Pozostanie Ksiądz na zawsze w naszych sercach".
Pani Małgorzata Iwaniak podziękowała księdzu Piotrowi w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Obsługi i Administracji, Uczniów i Przedszkolaków Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze m. in. słowami:
"Dziękujemy za żywą wiarę, za wszystko co uczyniłeś Księże Proboszczu dla naszych serc i Boga. Otrzymaliśmy wielką łaskę, że ksiądz był z nami".
Uczennice Maja Szajkowska, oraz Helena Targońska wraz z panią Małgorzatą Iwaniak wręczyły Księdzu piękny bukiet kwiatów. Słowo Boże przeczytał Olaf Danielek, a modlitwę wiernych Amadeusz Bauman.
Marcin Marecki
Prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego
We wtorek, 12 czerwca 2024 roku odbyła się debata z udziałem kandydujących do Rady Samorządu Uczniowskiego. Podczas debaty, kandydaci przedstawili swoje plany oraz pomysły, które będą starali się realizować w roku szkolnym 2024/2025. Nie zabrakło również pytań ze strony publiczności.
Kandydatami do rady SU są:
- Maja Popławska - uczennica kl. 5
- Oliwia Kornalewicz - uczennica kl. 5
- Alicja Lewandowska - uczennica kl. 6
- Aniela Leppert - uczennica kl. 6
- Tatiana Kloska - uczennica kl. 6
- Helena Targońska - uczennica kl. 6
- Maja Szajkowska - uczennica kl. 6
- Adam Kornalewicz - uczeń klasy 7.
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się we wtorek, 18 czerwca 2024. W wyborach, będą głosować uczniowie klas III-VII.
Piknik klasowy
Dnia 10.06.2024r. uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali piknik klasowy w Ośrodku Wypoczynkowym w Wąsoszu. Uczniowie świetnie przygotowali się do wspólnej zabawy, zabrali koce, gry oraz akcesoria sportowe. Pogoda dopisała. Spotkanie było niezwykle aktywne, obfitowało w rozmaite konkurencje sportowe . Była to doskonała okazja do wzmocnienia więzi koleżeńskich, rozmowy, spontanicznych zabaw
i gier, w których uczestniczyli również rodzice. To był wspaniały dzień, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że piknik stanie się naszą tradycją klasową.
W świetnych humorach wróciliśmy do szkoły.
Pogadanki dla klas I - III oraz IV - VIII na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wakacji.
Dnia 11 czerwca 2024r. sierż. szt. Piotr Mrówczyński, dzielnicowy KP w Szubinie przeprowadził pogadanki dla klas I - III oraz IV - VIII na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wakacji.
Jak zachowywać się nad wodą, co robić w przypadku spotkania agresywnego psa, jak być bezpiecznym w ruchu drogowym? – nasi uczniowie znają już odpowiedzi.
B.B.
Grand Prix Pomorza i Kujaw - Szubin
- 8
8 czerwca odbyły się w Szubinie cykliczne zawody lekkoatletyczne z edycji Grand Prix Pomorza i Kujaw.
Wśród uczniów naszej szkoły najlepiej indywidualnie zaprezentowali się:
Emil Dyszkiewicz - I miejsce w biegu na 60 metrów
Kacper Adwent - I miejsce w biegu na 600 metrów
Wojciech Niewinczany - II miejsce w biegu na 200 metrów i II miejsce w skoku w dal
Patryk Bajdan - III miejsce w biegu na 60 metrów i II miejsce w skoku w dal
Szymon Czołpiński - III miejsce w biegu na 60 metrów
Paulina Siódmiak - II miejsce w pchnięciu kulą
Oliwia Kornalewicz - III miejsce w biegu na 300 metrów
Maciej Klawiński - III miejsce w biegu na 60 metrów
Gratulacje dla medalistów i wszystkich uczestników zawodów!
Z wizytą w Warszawie!
Uczniowie klas IV - VIII w dniach 23 - 24.05.2024 uczestniczyli w wycieczce do stolicy naszego kraju. Rozpoczelismy od spaceru z przewodnikiem po Warszawie. Obejrzelismy Park Łazienkowski i Pomnik Chopina, zespół pałacowo-parkowy w Warszawie z licznymi zabytkami klasycystycznymi, założony z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przeszlismy przez Krakowskie Przedmieście, po Placu Zamkowym, przy Zamku Królewskim, po rynku Starego Miasta. Odwiedzilismy Grób Nieznanego Żołnierza, symboliczny grób upamiętniający bezimiennych żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Po spacerze udalismy się na Stadion Narodowy. Mielismy okazję zobaczyć Drogę piłkarza bez tajemnic! Na własnej skórze przekonalismy się, którędy piłkarze przybywają na stadion, zobaczylismy jak wygląda Strefa Zawodnicza, poznalismy zakamarki piłkarskiej szatni, weszlismy na płytę boiska, a na koniec wczulismy się w rolę piłkarza w pomeczowej Sali Konferencyjnej. Na drugi dzień pojechalismy zobaczyc Pałac Kultury i Nauki i wjechalismy na taras widokowy. Potem zrobilismy sobie spacer po ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej. Na koniec czekala na nas wizyta w Centrum Nauki Kopernik, centrum jest jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Europie. Moglismy dotykać,wąchać, przeprowadzać własne eksperymenty na interaktywnych eksponatach. Centrum podzielone jest tematycznie m.in. świat ruchu, człowiek a środowisko, strefa światła. Wycieczka bardzo nam się podobała. Humory i pogoda dopisały. Zadowoleni wrócilismy do Turu.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie