• Międzygminny Konkurs Krasomówczy

• 19 maja 2022r. w Bibliotece Publicznej w Barcinie odbył się Finał Międzygminnego Konkursu Krasomówczego „Demostenes”. Naszą szkołę w finale reprezentowali uczniowie:

Adam Kornalewicz kl. V, Julia Sobieszczyk kl. IIIb oraz Lena Kiełczyńska kl. IIIb.

W kategorii klas II-III Szkół Podstawowych III miejsce zajęła Julia Sobieszczyk.

W kategorii klas IV-VII za interpretację tekstu własnego „Rosół kontra nuggetsy” I miejsce otrzymał Adam Kornalewicz. Uczeń został również uhonorowany nagrodą od wiceburmistrza Barcina.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Tanecznym krokiem Zumby

• 28 kwietnia 2022 rok w naszej szkole odbyły się zajęcia Zumby dla uczniów i rodziców klasy 7. Na energetyczny trening zaproszeni zostali również zainteresowani nauczyciele. Zajęcia prowadziła wychowawczyni klasy 7 p. Magdalena Maszek. Wyjątkowe kroki, urozmaicone kombinacje taneczne oraz energetyczna, motywująca muzyka sprawiły, że trening był bardzo atrakcyjny i wesoły. Taneczne kroki wywołały uśmiech na twarzach uczestników, zachęciły do dobrej zabawy, do czerpania radości z aktywności.

• X Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkoatletyce

• 21 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkoatletyce rozgrywanych na Stadionie lekkoatletycznym w Białych Błotach. Największe sukcesy odnieśli Patryk Bajdan, który zdobył brązowe medale w biegu indywidualnym na 60m i w sztafecie 4*100m oraz Karol Klawiński, który również zdobył brązowy medal we wspomnianej sztafecie razem z Patrykiem.

• Wycieczka do Krakowa

• W dniach 5-6 maja uczniowie klas: 7, 8a i 8b wraz z wychowawcami – p. Magdaleną Zapiec-Maszek, p. Edytą Klawińską oraz p. Moniką Kubiak-Antoszewską uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa.

Pierwszego dnia udaliśmy się na zwiedzenia miasta z przewodnikiem. Udało się nam zobaczyć: Kościół Mariacki, Stary Rynek, Sukiennice, Wawel, rzeźbę Smoka wawelskiego, krakowski Kazimierz oraz Bulwary. Po tak długim spacerze poszliśmy na obiad, następnie na krótki odpoczynek do hotelu, aby móc wieczorem pozwiedzać to urokliwe miasto.

Drugiego dnia ruszyliśmy na Kopiec Kościuszki, na który tylko nieliczni odważyli się wejść. Zaraz po nim udaliśmy się w dalszą podróż – do Wieliczki. Po obejrzeniu kopalni soli z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą go ponownie.

Monika Kubiak-Antoszewska

• Finał Miejski Czwartków LA

• 19 maja na Stadionie Miejskim w Szubinie odbył się Finał Miejski Czwartów LA.

W tym roku uczniowie naszej szkoły zdobyli medale w następujących konkurencjach:

Paulina Siódmiak - II miejsce w biegu na 60 m i II miejsce w skoku w dal

Karol Klawiński - II miejsce w biegu na 60 m i III miejsce w skoku w dal

Mateusz Tomaszewski - II miejsce w skoku w dal

Klara Głowacka - II miejsce w biegu na 60 m

Kalina Przybył - III miejsce w biegu na 60 m i III miejsce w rzucie piłeczką palantową

Adam Kornalewicz - III miejsce w biegu na 60 m

Julia Kmieć -  II miejsce w biegu na 600 m i II miejsce w rzucie piłeczką palantową

Gratulacje dla medalistów i wszystkich uczestników biorących udział w cyklicznych zawodach Czwartków LA.

Opiekunem zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Kozerewicz

• Koncert dla Pokoju

• Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się 11 maja 2022 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze.

Dochód zostanie przekazany na działania pomocowe dla Ukrainy.

Po koncercie zapraszamy na kiermasz ciast domowych.

• Wizyta uczniów klas III w jednostce OSP w Turze

• W czwartek 5 maja klasy III a i III b wybrały się z wizytą do straży pożarnej. W trakcie rozmowy z druhem Marcinem Krallem uczniowie dowiedzieli się o głównych zadaniach tej formacji. Utrwalili sobie sposoby ostrzegania, alarmowania i przekazywania niezbędnych informacji, gdy trzeba dzwonić na numer alarmowy 112. Dzieci zwiedziły remizę, obejrzały samochody, sprzęt strażacki. Największą atrakcją była możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Trzecioklasiści wrócili do szkoły zadowoleni. Może ktoś z nich zostanie w przyszłości strażakiem?

• Wycieczka ekologiczna trzecioklasistów

• Uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do punktu edukacji ekologicznej PLAST- MAR w Balczewie. Dowiedzieli się tam wielu interesujących rzeczy. Uczestniczyli w zajęciach , podczas których poznali proces recyklingu i jego znaczenia dla środowiska. Wykazali się wiedzą, jak należy segregować odpady. Z zaciekawieniem oglądali prezentację przedstawiającą dwa światy: zanieczyszczony i ten czysty, wymarzony. Zobaczyli również , jak wygląda produkcja doniczek z regranulatu wytworzonego z plastikowych nakrętek. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał kolorowe doniczki oraz smyczki z logo zakładu.

Wracając do Turu skorzystaliśmy z okazji i spędziliśmy trochę czasu w Parku Solankowym w Inowrocławiu. Podziwiali tam wspaniałe dywany kwiatowe, a spacer wokół tężni dodał nam energii na resztę dnia.

• Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja

• 29 kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas ósmych pod kierunkiem nauczyciela historii pana Macieja Kozerewicza przygotowali scenkę przedstawiającą ważność dokonań Konstytucji 3 maja.  Zespół wokalny pod batutą pani Pauliny Springer umilił publiczności czas piosenkami nawiązującymi do tamtych wzniosłych wydarzeń.