• Dzień spadającego liścia czyli powitanie jesieni

• 23 września przy pięknej, słonecznej pogodzie, uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę, by powitać jesień. Chętnie rozpoznawali rosnące drzewa liściaste, obserwowali z zaciekawieniem odlatujące ptaki. Oczywiście wszyscy zbierali skarby, to zawsze najatrakcyjniejszy moment jesiennych spacerów. Nie zabrakło w lesie kasztanów, żołędzi oraz kolorowych liści. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna , deszczowa, zimna, ale piękna, ciepła i kolorowa.

• WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ

• Jak co roku, w trzeci weekend września, , uczniowie klas I-III wraz z nauczycielkami, aktywnie włączyli się w akcję Sprzątanie świata, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. W tym roku odbywa się to pod hasłem ,, Wszystkie śmieci nasze są”. Odpady nie muszą kończyć jako ,, śmieci” na śmietnisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do ponownego ich wykorzystania. Część klas porządkowała teren wokół szkoły, pozostali zbierali śmieci w pobliskim lesie. Celem tej akcji było pozbieranie śmieci z naszego otoczenia , ale przede wszystkim zaszczepienie w uczniach potrzeby wspólnego dbania o dobro naszej planety.

• Program Laboratoria Przyszłości

• O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Efektem tych prac jest kilkaset pozycji - od narzędzi po roboty edukacyjne.Katalog podzielony jest na elementy wyposażenia podstawowego (które szkoły będą musiały albo zakupić w ramach otrzymanego wsparcia albo zapewnić uprzednio w inny sposób) oraz dodatkowego (które może być swobodnie dobierane przez społeczność szkolną). Obecnie w skład wyposażenia podstawowego wchodzą:•    Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)•    Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami•    Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)•    Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Celem programu jest wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym. Co ważne, założeniem inicjatywy nie jest nauka zdalna. Laboratoria Przyszłości skupiają się na wyposażeniu, które służy przekazywaniu wiedzy w sposób innowacyjny, dając szkołom taką możliwość szczególnie podczas nauki stacjonarnej.

• WAKACYJNE WSPOMNIENIA UCZNIÓW KLAS I -III

• Ach, jak było fajnie na wakacjach!! Uczniowie z klas I-III bardzo chętnie dzielili się wspomnieniami wakacyjnymi. Dlatego postanowiliśmy zorganizować wystawę Wakacyjna fotka, dzięki której mogliśmy jeszcze raz powspominać letnie, zwariowane i beztroskie chwile spędzone z rodziną, z koleżankami, kolegami czy kochanymi pupilami. Każdy mógł przynieść zdjęcia z różnych zakątków Polski i świata.